• انتشار: 3 دسامبر 2015
  • ساعت: 21:43
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4847
پرینت

شش تن به اتهام فرود غیرمجاز به میدان هوایی هرات بازداشت شدند

پولیس هرات شش تن را به اتهام فرود غیر مجاز به میدان هوایی بین المللی هرات بازداشت کرد.

براساس گفته های سخنگوی والی هرات، یک هواپیما از شارجه در خلیج فارس بدون اجازه مقامات میدان هوایی بین المللی هرات اقدام به فرود در این میدان هوایی کرد.

شش مسافر از جمله یک پاکستانی و پنج افغان که پس از فرود، بارهای خود را نیز به صورت غیر قانونی تخلیه کردند در پیوند به این موضوع بازداشت شدند.

مقامات می گویند که این هواپیما پس از تخلیه بارهایش، میدان هوایی هرات را ترک کرد.

پولیس هرات نیز در پیوند به همین موضوع شش تن را پس از اینکه وارد هوتل محل اقامت آنها شد بازداشت کرده، و کالاهای آنها را نیز ضبط کرد.

عبدالمجید روزی فرمانده پولیس هرات گفت “هم اکنون این افراد تحت بازداشت پولیس می باشد و کالاهای آنها نیز توسط نیروهای امنیتی ضبط گردیده است.”

در همین حال، محمد آصف رحیمی والی هرات گفت “این هواپیما بدون اجازه قبلی وارد میدان هوایی هرات شد و آقای غنی نیز از این موضوع آگاه می باشد و بسیار نگران است.”

آقای رحیمی افزود “دستگاه ولایت هرات از این موضوع اگاهی نداشته است. اما پس از انتقال موضوع به کابل، رئیس جمهوری برخی مقامات میدان هوایی بین المللی هرات را از کار برکنار کرد.”

گرچه هدف اصلی فرود این هواپیما به میدان هوایی هرات تاکنون مشخص نیست، اما برخی مقامات می گویند که این احتمالا یک پرواز چارتر شخصی بوده است و سرنشینان آن نیز بارها برای شکار پرنده های نادر به افغانستان آمده اند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.