• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۰۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67904
پرینت

شرکت هوایی پاکستان آماده انجام پروازهای عادی به کابل است

شرکت هوایی پاکستان (پی آی ای) اعلام کرده که بر علاوه انجام پروازهای «چارتری» (دربستی) آمادگی انجام پروازهای عادی و منظم به کابل را نیز دارد.

«ارشاد ملک» مدیر اجرائی شرکت هوایی پاکستان روز جمعه (۲۱ عقرب) گفت که این شرکت در حال حاضر پروازهای «چارتر» میان اسلام آباد – کابل انجام می دهد اما آمادگی انجام پروازهای عادی و منظم را نیز دارد.

آقای ارشاد ملک به خبرنگاران گفت شرکت هوایی پاکستان کاملا آمادگی انجام پروازهای عادی و منظم را به کابل دارد، اما نرخ بالای تعرفه «بیمه در مناطق جنگی» را یکی از مشکلات آنها عنوان کرد.  

وی افزود: «در کابل همچنین مشکلات مرتبط با امنیتی و رادار نیز داریم.»

مدیر اجرایی شرکت هوایی پاکستان علاوه کرد که وی موضوع را با مقام های افغان در میان گذاشته است و انتظار می رود تا پایان ماه میلادی جاری تصمیمی در این باره گرفته شود.

لازم به ذکر است که پروازهای چارتری به پروازهایی گفته می شود که بنا به سفارش یک سازمان یا یک شرکت بصورت یک طرفه و یا دو طرفه در مسیری خاص انجام می گردد.

برای مثال، شرکت های تکت فروشی و یا شرکت های مسافرتی می توانند پروازی را به چارتر بگیرند و سپس تکت های آن را به مسافرین در آن مسیر مشخص با نرخ دلخواه خود بفروشند.

چندی پیش و پس از اجازه یافتن شرکت های هوایی مانند شرکت هوایی پاکستان (پی آی ای) و یا شرکت هوایی کام ایر برای انجام پرواز در مسیر اسلام آباد – کابل، نرخ تکت های این شرکت ها برای این مسافت کوتاه به بالاترین حد ممکن یعنی تا ۲۵۰۰ دالر رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.