اقتصاد

شرکت های خصوصی اوکراینی روی خط آهن افغانستان سرمایه گذاری می کنند

 مسئولان وزارت فواید عامه حکومت طالبان با نمایندگان شرکت‌های خصوصی اوکراین دیدار کردند.

وزارت فوایدعامه طالبان با نشر خبرنامه‌ای گفت مولوی بخت‌الرحمن شرافت، معین مالی و اداری این وزارت در دیدار با «شول ایک» و تیم تخنیکی همراهش که به نمایندگی از شرکت‌های خصوصی اوکراین به افغانستان آمده اند، روی همکاری‌های تخنیکی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های خط آهن افغانستان گفتگو کرد.

به گفته منبع، معین وزارت فوایدعامه طالبان گفت در حال حاضر امنیت و شرایط سرمایه‌گذاری‌های خارجی در افغانستان فراهم شده و حکومت طالبان از سرمایه‌گذاری‌ها و همکاری‌های تخنیکی شرکت‌های اوکراینی در زمینۀ‌ خط آهن در بنادر کشور استقبال می‌کند.

در این دیدار، هیئت اوکراینی نیز گفت آنان ضمن بررسی خطوط، تأسیسات و ایستگاه‌‌های خط آهن افغانستان، پیشنهادات و دیدگاه‌های اصلاحی خویش را جهت رفع مشکلات به رهبری وزارت فواید عامه ارایه می‌کنند.

گفته شده دو طرف همچنین در مورد انتقال اموال تجارتی از بندر حیرتان، آموزش و ارتقای ظرفیت انجینیران و کادر مسلکی ادارۀ‌ خط آهن افغانستان، حفظ و مراقبت مسیر حیرتان-مزار شریف و تقویت همکاری‌های تخنیکی توافق کردند.

هیئت اوکراینی گفته است کمپنی‌های آن کشور علاقمند سرمایه‌گذاری روی خط آهن افغانستان است و تلاش دارند زمینه‌های همکاری مشترک را به میان بیاورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا