• انتشار: 18 آوریل 2020
  • ساعت: 16:45
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 43736
پرینت

شرکت ملی الویرا در ننگرهار افتتاح شد

شرکت ملی الویرا کار کشت و زرع الویرا را در ۱۰۰ جریب زمین در مالکیت شرکت انکشاف ملی مربوط ریاست وادی ننگرهار آغاز می نماید.

شرکت ملی الویرا با مشارکت شرکت های خصوصی الماس جنوب هرات،  شرکت لوژیستیکی نخست گلوبل و با سهم ۵۱ در صد شرکت انکشاف ملی با حضور عبدالرحمن عطاش، رئیس عمومی اجرائی شرکت انکشاف ملی، شامحمود میاخیل والی ولایت ننگر هار، معاون برنامه ها، معاون تولیدات شرکت انکشاف ملی و سایر مسولین محلی آغاز به کار کرد.

طرح ایجاد این شرکت از طرف شرکت انکشاف ملی به شکل شرکت فرعی ترتیب و به شورای عالی اقتصادی ارایه گردید که مورد تائید این شورا قرار گرفت.

 شرکت ملی الویرا کار کشت و زرع الویرا را در ۱۰۰ جریب زمین در مالکیت شرکت انکشاف ملی مربوط ریاست وادی ننگرهار آغاز می نماید.

سرمایه ابتدایی این شرکت ۱۲۵ میلیون افغانی می باشد که برای امور صنعتی محصول الویرا به مساحت ده جریب زمین در نظر گرفته شده است.

طبق سروی انجام شده  اراضی زون شرق کشور قابلیت کشت و زرع گیاه الویرا را دارد. گیاه الویرا از نظر صنعتی و اقتصادی یکی از نیاز های جهانی است و ۱۷۰۰ استفاده مختلف از جمله استفاده های دارویی، غذایی و صنعتی دارد.

با آغاز کشت و زرع این گیاه ارزش زمین های زراعتی در کشور به خصوص در شرق بلند رفته و تاثیر به سزایی در رشد افتصادی کشور خواهند داشت.

شرکت انکشاف ملی متعهد به اعمار وساخت زیربناهای با کیفیت و پایدار در عرصه های ساختمان، زراعت، مسکن، انرژی  و تولید جهت داشتن یک افغانستان مرفه و عاری ازفقر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.