علمی

شرکت «مرک» داروی خوراکی برای درمان کووید-۱۹ تولید کرد

صدای آمریکا نوشته است این شرکت داروسازی می گوید که این دارو نه تنها از پیشرفت بیماری کووید-۱۹ جلوگیری می کند بلکه میزان بستری شدن در شفاخانه و مرگ و میر ناشی از این بیماری را نیز تا ۵۰ فیصد کاهش می دهد.

این شرکت افزوده از بین ۷۷۵ نفر با بیماری های قبلی که در این ‌آزمایش شرکت کرده و داروی “مولنوپیراویر” را مصرف کرده‌ اند، تنها هفت درصد بستری شده یا جانشان را از دست دادند. در عین زمان این آمار در میان افرادی که پلاسبو یا دارونما مصرف کردند ۱۴ درصد بود.

این شرکت گفته این تابلیت زمانی مفید است که تا پنج روز بعد از شروع علائم مصرف شود. آزمایش‌های پیشین نشان داده بود که این دارو در بیماران بستری شده با حال وخیم تأثیری ندارد. نتایج منتشر شده در رابطه با این دارو تاکنون به صورت مستقل بررسی نشده است.

این شرکت قصد دارد از سازمان غذا و داروی امریکا برای این داروی جدید مجوز بگیرد. در صورتی که این مجوز صادر شود، دولت ایالات متحده یک میلیون و ۷۰۰ هزار دوز از آن را خریداری می کند.

لازم به ذکر است که پیش تر شرکت فایزر نیز اعلام کرده بود که به دنبال ساخت یک تبلت خوراکی به منظور درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا است.

شرکت فایزر هم اکنون تولید کننده یکی از واکسن های ضد کرونا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا