• انتشار: 27 اکتبر 2018
  • ساعت: 11:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30064
پرینت
پس از یک هفته تأخیر

شروع رأی گیری انتخابات پارلمانی در قندهار

رأی گیری انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت قندهار پس از یک هفته تأخیر از صبح امروز آغاز شده است

به گزارش رها، کمسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که رأی گیری انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت قندهار از صبح امروز شنبه آغاز شده است.
انتخابات مجلس نمایندگان در روزهای ۲۸ و ۲۹ میزان برگزار شد اما انتخابات پارلمانی در ولایت قندهار به دلیل کشته شدن جنرال عبدالرازق، فرمانده پرنفوذ پلیس ولایت قندهار برای یک هفته به تعویق افتاده بود.
کمسیون مستقل انتخابات گفته است که بیش از ۵۰۰ هزار تن در ولایت قندهار برای رأی‌دهی ثبت نام کرده‌ اند که می‌توانند به ۱۷۳ مرکز رای‌دهی مراجعه کنند.
به گفته کمسیون مستقل انتخابات مراکز رأی‌دهی در دو ولسوالی معروف و نیش به دلیل اینکه مردم برای انتخابات ثبت نام نکرده‌اند، مسدود خواهند بود. در ۱۴ مرکز دیگر در شش ولسوالی این ولایت به دلیل تهدیدهای امنیتی مراکز رأی‌دهی باز نخواهند شد.
نعمت الله وردک رئیس کمسیون انتخابات قندهار گفته است که تمامی آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی در قندهار گرفته شده تا مردم با مشکلات مشابه با برگزاری انتخابات در سایر ولایات مواجه نشوند.
با این حال مردم درولایت قندهار نیز از تأخیر در بازشدن مراکز رأی گیری شکایت دارند و گفته اند برخی مراکز با یک ساعت و نیم تأخیر باز شده است.
برای قندهار یازده کرسی درمجلس نمایندگان اختصاص یافته است و برای به دست آوردن آن یک صدو یازده نامزد رقابت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.