• انتشار: 25 دسامبر 2018
  • ساعت: 22:43
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31155
پرینت

شروع به کار رسمی وزرای جدید دفاع و داخله

امرالله صالح وزیر داخله و اسدالله خالد وزیر دفاع طی مراسمی در ارگ توسط رئیس جمهور رسما معرفی شدند و شروع به کار نمودند.

به گزارش رها، امرالله صالح وزیر جدید داخله و اسد الله خالد وزیر جدید دفاع ملی طی مراسمی در ارگ ریاست جمهوری به طور رسمی شروع به کار نمودند.

رئیس جمهور غنی امرالله صالح و اسدالله خالد را از کادرهای جوان و ورزیده کشور برشمرد که از روحیه عالی ملی برخوردار میباشند و با وجود اختلاف های سیاسی شان در مسائل ملی همیشه با ما همکار بودند، هردوی شان مشخصات رهبری متفاوت و دیدگاهای واضح دارند، استفاده از تجارب استخباراتی اینها در این شرایط حساس کشور ما یک ضرورت ملی است.

وزیر جدید داخله در ابتدای شروع مسئولیت جدید در حساب توییترخود نوشته است، نفوذی های آی اس آی  حتی از داعش برای امنیت افغانستان خطرناک تر می باشند.

او خاطر نشان کرده است که سی میلیون افغانستانی می دانند که دشمن اصلی امنیت افغانستان چه کسانی هستند.

این در حالی است که وزیر اطلاعات و نشرات پاکستان در توییتی در واکنش به معرفی وزیر داخله جدید افغانستان، از او خواسته که «افکار خیالی» را از یک «ذهن مریض» دور کند و تصمیم بگیرد که این کشور را به عنوان «شریک» و یا «مقصر برای ضعف‌های دولت خودتان» می‌خواهید؟

فوادحسین چودری روز گذشته در یک توییت خود خطاب به امرالله صالح گفته است که تهدید داعش نباید بی‌اهمیت جلوه داده شود.

وی در ادامه تاکید کرده است: “وزیر داخله جدید افغانستان نیاز به بررسی واقعیت‌ها دارد. تصمیم بگیرید که آیا شما پاکستان را به عنوان یک شریک و یا به عنوان مقصر برای ضعف‌های دولت خودتان می‌خواهید؟

درهمین حال وزارت دفاع ملی در  دوم ماه جدی  گزارشی در مورد فعالیت‌های اعضای گروهک تروریستی داعش در شمال کشور،از جمله در مرز با تاجیکستان منتشر کرد.

جنرال علی محمد احمدزی قوماندان قول اردو  ۲۰۹ شاهین گفته است  سرویس‌های اطلاعاتی ما متوجه شده‌اند که در برخی از مناطق ولایات  بدخشان، تخار، جوزجان و فاریاب، اعضای داعش توسط مشاوران خارجی و مربیان نظامی آموزش می‌بینند!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.