• انتشار: ۱۳ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۰۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57646
پرینت
خلیلزاد با وزیر خارجه ازبکستان دیدار کرد

شرایط برای پایان جنگ چهل ساله مساعد است

آقای خلیل‌زاد می‌افزاید وی در دیدار با وزیر امور خارجه ازبکستان در ارتباط با روند صلح افغانستان و تقویت اجماع منطقه‌یی راجع به این پروسه تبادل نظر کرده‌اند.

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان با عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجۀ ازبکستان دربارۀ صلح افغانستان گفت‌وگو کرد.

آقای خلیل‌زاد بامداد امروز (دوشنبه، سیزدهم ثور) در برگۀ تویترش نوشت این دیدار عصر دیروز در تاشکند، پایتخت ازبکستان صورت گرفته است.

آقای خلیل‌زاد می‌افزاید آنان در این دیدار در پیوند به روند صلح افغانستان و تقویت اجماع منطقه‌یی راجع به این پروسه تبادل نظر کرده‌اند.

به بیان آقای خلیل‌زاد، دو طرف در این دیدار تأکید کرده‌اند که طرف‌های داخلی و منطقه‌یی صلح افغانستان باید به گونۀ همه‌جانبه از این روند حمایت کنند و آن را به موفقیت برسانند.

این دو دیپلمات ارشد شرایط موجود در افغانستان را برای پایان جنگ چهل ساله در این کشور مناسب توصیف می‌کنند.

این در حالی است که روز جمعۀ هفتۀ گذشته آقای خلیل‌زاد با همتایان روس، چین و پاکستانی‌اش در مورد صلح کشور در قطر گفت‌وگو کرده است. این دیدارها در حالی صورت می‌گیرد که قرار است پس از عید فطر ترکیه یک نشست بزرگ بین‌المللی را در مورد صلح افغانستان میزبانی کند. طالبان اما تاکنون از اشتراک‌شان در این نشست اطمینان نداده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.