• انتشار: 30 دسامبر 2018
  • ساعت: 14:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31259
پرینت

شبنامه فرزند ملا عمر در انتقاد از امتناع طالبان از مذاکره با دولت افغانستان

ملا یعقوب، فرزند ملا محمد عمر و معاون رهبری گروه طالبان با نشر شبنامه ای از عدم مذاکره نمایندگان طالبان با هیأت صلح حکومت افغانستان انتقاد کرده است.

به گزارش رها، ملا یعقوب، فرزند ملا محمد عمر و معاون رهبری گروه طالبان از چگونگی پیش‌برد روند گفتگوهای صلح توسط مذاکره‌کنندگان این گروه، به خصوص عدم مذاکره با نمایندگان حکومت افغانستان انتقاد کرده است.

در شب‌نامه‌ای که این روزها در اکثر ولسوالی‌های ولایت هرات منتشر شده و به تأیید مقام‌های محلی این ولایت نیز رسیده، به نقل از ملا یعقوب، از عدم حضور نمایندگان حکومت افغانستان در نشست ابوظبی انتقاد شده، آن را به  ضرر اعتبار و حیثیت گروه طالبان دانسته و تأکید کرده که نباید منافع شخصی را به منافع کلی و جمعی ترجیح داد.

در این دست نوشته پسر ملا عمر، همچنین تأکید شده در مذاکرات بعدی صلح باید نمایندگانی از افغانستان نیز حضور داشته باشد، تا از ایجاد تبلیغات منفی علیه این گروه جلوگیری شود.

این در حالی است که جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در نشستی خبری با تأیید پخش این شب‌نامه‌ها در اکثر ولسوالی‌های ولایت هرات، گفته است: تقریبا در اکثر ولسوالی های ولایت هرات اعلامیه‌هایی از سوی ملا یعقوب، فرزند ملا عمر و معاون رهبری طالبان به نشر رسیده که جریانات اخیر صلح به خصوص عدم مذاکره دفتر سیاسی طالبان با حکومت افغانستان را مورد انتقاد قرار داده و تقاضا کرده که در دور بعدی، به گونه جدی نشست کنند و بر روی موضوعاتی که از قبل طرح شده، تمرکز نمایند.

نشر این شبنامه می تواند بیانگر وجود اختلاف در میان طالبان به خصوص در موضوع صلح با دولت افغانستان و تمایل برخی از مقامات طالبان به صلح باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.