• انتشار: 26 دسامبر 2018
  • ساعت: 11:06
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31162
پرینت
جترال ژزف دانفور رئیس ستاد ارتش امریکا

شایعات خروج نیروهای امریکایی از افغانستان صحت ندارد

جنرال دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، شایعات خروج نظامیان این کشور از افغانستان را رد کرد و گفت مأموریت آمریکا در افغانستان طبق برنامه ادامه خواهد یافت.

به گزارش رها، جنرال «جوزف دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، شایعه خروج نظامیان این کشور  از افغانستان را رد کرد و گفت مأموریت نظامیان آمریکایی در افغانستان طبق برنامه ادامه خواهد یافت.

وی که در جشن کریسمس در جمع سربازان آمریکایی در افغانستان صحبت می‌کرد، اظهار داشت: شایعاتی مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی شنیده می‌شود که صحت ندارد و مأموریتی که آنها در حال انجام آن هستند تفاوتی با روزهای گذشته نداشته است.

گفتنی است که رزونامه نیویورک تایمز در خبری اعلام کرده بود دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا همزمان با اعلام خروج نیروهای این کشور از سوریه، دستور خروج ۷ هزار سرباز افغانستان را نیز صادر کرده است.

دانفورد افزود: در حال حاضر تغییری در مأموریت نظامیان آمریکایی در افغانستان بوجود نیامده است و اگر تغییراتی اعمال شود، به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

جنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع در افغانستان نیز پیشتر اعلام کرده بود که دستوری برای کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان دریافت نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.