سیاست

شاه محمود قریشی وارد تهران شد

شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان امروز سه شنبه وراد تهران پایتخت ایران شد.

نشست تهران که قرار است فردا چهارشنبه برگزار شود دومین نشست همسایگان افغانستان در سطح وزرا می باشد.

به نقل از «دی نیوز» محمد علی حسینی، سفیر ایران در پاکستان، و رحیم حیات قریشی، فرستاده پاکستان در ایران، از قریشی در میدان هوایی استقبال کردند.

قریشی به دعوت داکتر امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، به این کشور سفر کرده است. قریشی قرار است در نشست تهران دیدگاه های پاکستان در مورد اوضاع کنونی افغانستان را بیان کند.  

قریشی همچنین قرار است با مقامات ایرانی گفت و گو کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان قبل از سفر قریشی به ایران اعلام کرد به باور پاکستان کشورهای همسایه نقش مستقیمی در ایجاد صلح و ثبات و رفاه مردم افغانستان دارند.

به گفته وزارت خارجه پاکستان رسیدن به یک دیدگاه هماهنگ منطقه ای در مورد افغانستان اهمیت فراوانی  دارد.

این مقام وزارت خارجه پاکستان اضافه نمود اسلام آباد از تلاش های جامعه بین الملل برای دیدگاه های مشترک جهت ارتقاء صلح و ثبات، اتصال و رفاه در افغانستان حمایت می کند.

باید گفت اولین نشست کشورهای همسایه افغانستان در سطح وزیران در هشتم دسامبر به ابتکار پاکستان برگزار شد. این نشست با یک اعلامیه مشترک که دیدگاه کشورهای همسایه در مورد افغانستان را بیان می کرد، به پایان رسید.

 در این نشست وزرای خارجه «چین، ایران، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان» شرکت کرده بودند. قبل از این نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان، یک نشست مجازی با شرکت نمایندگان ویژه شش کشور همسایه افغانستان نیز برگزار شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا