• انتشار: 12 سپتامبر 2019
  • ساعت: 11:08
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37664
پرینت
شورای ولایتی ولایتی غور:

شاهراه هرات-غور به دلیل ماین گذاری طالبان تخریب شده/تلفات غیرنظامیان افزایش یافته است

برخی از فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی غور می گویند ماین گذاری های طالبان در شاهراه غور-هرات علاوه بر تخریب بخش های مهمی از این بزرگراه تلفات غیرنظامیان را نیز افزایش داده است.

به گفتۀ آنان طالبان این شاهراه را به روی رفت‌وآمد بسته‌اند و مسافران و رانندگان مجبورند مسیرهای طولانی را برای رسیدن به هرات و غور بپیمایند.

اسدالله سدید، از فعالان مدنی غور می‌گوید مردم با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند و بسته‌بودن این شاهراه سبب شده تا بهای مواد خوراکی در غور چند برابر افزایش یابد.

عبدالحمید ناطقی، عضوشورای ولایتی غور از مسئولان محلی و مرکزی می‌خواهد تا برای بازگشایی این شاهراه عملیات پاکسازی را در مناطق غربی شهرفیروزکوه از سر گیرند.

به گفتۀ آقای ناطقی، انفجار چندین ماین در این شاهراه از مردم قربانی گرفته است.

حبیب‌الله رادمنش، معاون والی غور می‌گوید پس از آن که در عملیات پاکسازی مناطق غربی شهرفیروزکوه، تلفات سنگین به گروه طالبان وارد شد، این گروه شاهراه غور-هرات را ماین‌گذاری و آن را تخریب کرده‌اند.

معاون والی غورمی‌گوید، در انفجار ماین‌های کارگذاری‌شده از سوی طالبان در این مسیر، غیرنظامیان بیشترین تلفات را داده‌اند و در میان قربانیان زنان و کودکان نیز شامل اند.

به گفتۀ آقای رادمنش در تازه‌ترین رویداد در انفجار ماین در این شاهراه ۱۱ غیرنظامی جان باختند و ده‌ها حلقه ماین دیگر کشف و خنثی ساخته‌شده‌اند.

طالبان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

در این حال مسئولان محلی غور می‌گویند به زودی عملیات «ضرب ظفر۱۷» را در مناطق غربی شهرفیروزکوه و شاهراه غور-هرات راه‌اندازی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.