• انتشار: 10 جولای 2019
  • ساعت: 18:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35760
پرینت

شاهراه بادغیس-هرات از چند هفته بدینسو در کنترل طالبان است

شماری از باشندگان و فعالان مدنی بادغیس می‌گویند، شاهراه بادغیس-هرات که تنها راه مواصلاتی بادغیسیان است، از چند هفته به این‌سو به تصرف طالبان در آمده و مردم نمی توانند به آسانی از این مسیر رفت‌و‌آمد کنند.

آنان مسئولان محلی به ویژه نهادهای امنیتی را به کم‌کاری متهم می‌کنند و می‌افزایند، علاوه بر شاهراه بادغیس-هرات، برخی مسیرهای منتهی به این شاهراه نیز از سوی طالبان بسته شده است.

باشندگان بادغیس از حکومت می‌خواهند با راه‌اندازی عملیاتی این مسیر را از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی کند.

 عبدالعزیز بیک، رئیس شورای ولایتی بادغیس نیز تصرف شاهراه بادغیس-هرات را از سوی طالبان تأیید می‌کند و می‌گوید که باشنده‌گان این ولایت از این مسیر به آسانی رفت‌وآمد کرده نمی‌توانند.

 اما عبدالغفور ملکزی، والی بادغیس تصرف شاهراه بادغیس-هرات را از سوی طالبان رد می‌کند و می‌گوید افراد این گروه تنها برای چند ساعت در مسیر این شاهراه می‌آیند و دوباره فرار می‌کنند.

والی بادغیس می‌افزاید به تازگی اردوی محلی و نیروهای خیزش مردمی مجهز با تجهیزات پیشرفته برای تأمین امنیت در این شاهراه مستقر شده‌اند.

بادغیس از ولایت‌های ناامن در غرب کشور به شمار می‌رود که تنها در چند ماه اخیر ولسوالی بالامرغاب این ولایت دو بار به دست طالبان سقوط کرد.

گفته می‌شود طالبان در بیشتر ولسوالی‌های این ولایت حضور فعال دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.