• انتشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۳۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68547
پرینت

شاروالی فیض آباد؛ پاکسازی شهر در قبال توزیع مواد غذایی به ارزش ۳ هزار افغانی

ریاست شاروالی فیض آباد مرکز ولایت بدخشان با همکاری موسسه «شلتر فور لایف» برای ۱۲۰ تن از اعضای خانواده های فقرا در بدخشان به مدت شش روز زمینه کار را مساعد نمود.

«محمد اسماعیل سامی» مدیر عمومی مالی و اداری ریاست شهرداری فیض آباد مرکز ولایت بدخشان امروز (شنبه ۲۹ عقرب) در صحبت با خبرگزاری رها از آغاز کمپاین پاک کاری تحت نام «شهر پاک» در ولایت بدخشان خبر داد.

او گفت: «در ادامه این کمپاین امروز ۱۲۰ تن از افراد فقیر و بی بضاعت را با همکاری موسسه شلتر فور لایف موظف نمودیم که جوی های شهر و کوچه های ولایت بدخشان را پاک کاری نمایند تا از این طریق از یک سو شهر پاک شده و از سوی دیگر کمکی به خانواده های فقرا شده باشد.»

طبق گفته های سامی ۱۲۰ تن در این کمپاین برای شش روز استخدام شده و قرار است برای فی نفر به مبلغ ۳ هزار افغانی مواد غذایی داده شود.

آقای سامی تشکیلات شهرداری بدخشان را برای پاک نگهداشتن این شهر کافی نمی داند و از مردم این ولایت می خواهد که در زمینه پاک نگهداشتن شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان با کارکنان ریاست شهرداری همکاری نمایند.

با این حال وحیدالله یک تن از این کارکنان، هر چند از نبود فقر و بیکاری نگران است اما از تلاش های شهرداری برای اشتغال زایی استقبال می کند.

او می گوید: «در زمانی که فقر بیداد می کند پیدا شدن کار کمکی بزرگ برای مردم فقیر بدخشان محسوب می شود، ولی این کمک ها هیچگاه بسنده نیست.»

شماری دیگر از باشندگان شهر فیض آباد ضمن استقبال از این اقدام شهرداری فیض آباد، بر لزوم تداوم این گونه اقدامات تاکید دارند، تا از این رو هم به پاکسازی و زیباسازی شهر کمک گردد و هم کمکی به فقرا که به دنبال کار هستند صورت بگیرد.

گفتنی است که ریاست شاروالی فیض آباد در ولایت بدخشان پیش تر نیز با راه اندازی طرحی مشابه، موفق به جمع آوری ۴۵۰۰ متر مکعب کثافات از سطح این شهر در قبال پرداخت «دستمزد با گندم» شد.  

بیشتر بخوانید:

با طرح «کار در بدل گندم»، شاروالی بدخشان ۴۵۰۰ متر مکعب کثافات را جمع آوری کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.