برگزیده هاسیاستِتیتر یک

شاخ جنگی وزارت های دفاع و داخله؛ و کنایه رحمت الله نبیل به زورآزمایی حقانی و ملا یعقوب

رحمت الله نبیل رئیس اسبق استخبارات افغانستان با انتشار یک ویدیو از جنگ دو موتر نظامی به کنایه از جدال بر سر قدرت میان سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله و ملا محمد یعقوب سرپرست وزارت دفاع طالبان سخن گفته است.

در این ویدیو که آقای نبیل از صفحه توئیترش آن را منتشر کرده، دیده می شود که یک عراده موتر نوع رنجر مربوط وزارت داخله با یک عراده موتر از همین نوع مربوط وزارت دفاع با یکدیگر به صورت شاخ به شاخ شده و هر کدام تلاش دارد دیگری را به عقب براند.

در آخر موتر وزارت داخله پیروز شده و موتر وزارت دفاع را به عقب می راند.

رحمت الله نبیل با انتشار این ویدیو به کنایه نوشته است که ظاهرا این یک نمایش قدرت میان رنجرزهای وزارت های دفاع و داخله طالبان است.

وی افزوده «براساس گزارش ها تنش ها میان سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله و ملا محمد یعقوب سرپرست وزارت دفاع طالبان در حال افزایش است و در نهایت (اشاره به ویدیو) همانطور که می بینید این وزارت دفاع (ملا محمد یعقوب) است که منزوی می گردد.»

رحمت الله نبیل در حالی به کنایه سخن از وجود اختلافات میان دو عضو ارشد طالبان می زند که گزارش های دیگری نیز حاکی از همین موضوع است.

ملا محمد یعقوب سرپرست وزارت دفاع (سمت راست)، انس حقانی برادر کوچک سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله

منابعی به خبرگزاری رها می گویند که اختلافات شدیدی میان دو جناح طالبان که یک طرف آن جبهه حقانی می باشد وجود دارد.

به گفته این منابع، صحبت های تازه ملا محمد حسن آخند رئیس الوزرای امارت اسلامی که گفته بود در خواب پیامبر اسلام را دیده که می گوید از او و امت مسلمان ناراضی است، نیز به همین موضوع اشاره دارد.

ملا محمد حسن آخند در یک فایل صوتی که امروز سه شنبه (۷ جدی) منتشر شد توام با گریه خطاب به سران طالبان می گوید که از اختلافات و ظلم دوری کنند و به جای آن به مردم خدمت نمایند.

این منابع علاوه می کنند از آنجایی که ملا محمد حسن آخند یک چهره مذهبی میان طالبان محسوب می شود، ظاهرا از حل این اختلافات میان رهبران قدرتمند طالبان عاجز مانده است و سمت او به عنوان رئیس الوزرای امارت اسلامی یک سمت کاملا تشریفاتی می باشد.   

ویدیویی که رحمت الله نبیل منتشر کرده را تماشا کنید:  

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا