- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

سی هزار تکت برای کنسرت آریانا سعید فروخته شده بود

روزنامه‌ی امریکایی نیویورک تایمز گزارش داده است که حدود ۳۰ هزار تکت اشتراک در این کنسرت از سوی شهروندان افغانستان با «قیمت زیاد» خریداری شده بود.

حدود دو هفته پیش اریانا سعید اعلام کرده بود که به مناسبت نود و هشتمین سالروز استقلال کشور کنسرتی را در استدیوم غازی شهر کابل برگزار می کند و درآمد حاصل از این برنامه را به آسیب دیدگان فاجعه میرزاولنگ تقدیم می کند.

این اقدام خانم سعید با مخالفت های جدی عالمان دینی مواجه شد تا اینکه پولیس تصمیم گرفت به دلیل تهدیدات امنیتی مکان برگزاری کنسرت را به هوتل اینترکانتیننتال تغییر دهد.

آریانا سعید در مصاحبه‌ای به نیویورک تایمز گفته است، در جایی که طالبان سر می‌برند، مردم هر روز کشته می‌شوند، روحیه‌ی‌شان خسته است، نیاز به شادی و خوشحالی دارند و برگزاری کنسرت او هم به همین دلیل است.

از سویی هم،  ملا عطاءالله فیضانی رییس شورای علمای کابل به نیویورک تایمز گفته است که کشور ما تحت حملات تروریستی قرار دارد، اما آریانا سعید که از غرب آمده است و با کنسرت خود در واقع با دین مخالفت می‌کند ما از گارنیزیون کابل خواستیم که مانع کنسرت او شود.

با این حال، آریانا سعید گفته است که او تنها آوازخان است، چرا علما از او می‌ترسند.

او می‌گوید، ملاها به‌جای این‌که با من و کنسرت من مخالفت می‌کند، باید به مسایل اساسی‌تر افغانستان مثل جلوگیری از کشتارهای روزمره، بچه‌بازی، خشونت علیه زنان و موارد دیگر بپردازد.

گفتنی است که کنسرت آریانا سعید در فضای باز و با حضور زنان و مردان شب گذشته در محوطه هوتل اینترکانتیننتال برگزار شد.