اقتصاد

سی بانو روش های تجارت آموختند

مزمل شینواری، معین وزارت تجارت امروز چهارشنبه هنگام فراغت این بانوان گفت که هدف این آموزش ها، تبدیل کردن شکل تجارت را از سنتی به مدرن و رشد سرمایه گذاری و تجارت است.

آقای شینواری علاوه کرد که وزارت تجارت نیز تلاش می کند تا تسهیلاتی را برای زنان تجارت پیشه مهیا و حضور آنان را پر رنگتر کند.

او اضافه کرد که برگزاری نمایشگاه ها بین المللی، فراهم کردن بودجه و اختصاص مکان برای زنان از جمله کاری هایی است که برای تشویق زنان به تجارت صورت گرفته است.

فاطمه محمدی از بانوانی است که در این دوره آموزش های تجارت و سرمایه گذاری دیده است؛ او می گوید با این برنامه و آموزش های می توانم ارزوهای که در عرصه تجارت داشتم، را عملی کنم.

خانم محمدی از دولت و سایر نهادهای همکار خواست که با توجه بیشتر به زنان و اماده کردن سهولت ها، حضور زنان تجارت پیشه را بیشتر کند.

معین وزارت تجارت، حضور زنان تجارت پیشه را حدود ۲۵ درصد گفت و علاوه کرد که این مقدار بانوی تجارت پیشه بسیار کم است.

گفتنی است که پروژه “تجارت مایه صلح” حدود ۱۰ سال است که زنان را آموزش های تجارت و سرمایه گذاری می دهد و هر سال حدود سی بانو آموزش می بیند.

به گفته مسئولان این نهاد، در هر دوره ۱۵ بانو برای آموزش و تبادل تجارب با سرمایه گذاران آمریکایی به ایالات متحده سفر می کنند.

به گفته برخی از کارشناسان و مدافعان حقوق زنان، پشتیبانی اقتصادی می تواند خشونت علیه زنان را کمتر کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا