• انتشار: 1 آگوست 2017
  • ساعت: 19:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23123
پرینت

سیگار گزارشی از بچه بازی توسط نیروهای افغان به کنگرس آمریکا ارائه کرد

اداره نظارت بر بازسازی افغانستان (سیگار) گزارشی محرمانه از اتهامات سو استفاده جنسی از کودکان و یا اصطلاحا «بچه بازی» در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان را به کنگرس آمریکا ارائه کرد.

دفتر اداره بازرسی ایالات متحده از بازسازی افغانستان (سیگار) امروز (سه شنبه) اعلام کرد که گزارشی محرمانه از یافته های خود از موارد سواستفاده جنسی از کودکان موسوم به «بچه بازی» در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان و ناکامی مقامات افغانستان در جلوگیری آن و احتمال نادیده گرفتن این موضوع توسط مقامات آمریکایی را به کنگرس آمریکا ارائه کرده است.

این اداره گفته است “مقامات افغانستان نیز در این مورد و بخصوص سربازگیری از کودکان در صفوف نیروهای امنیتی شریک جرم هستند.”

سیگار علاوه می کند که دولت افغانستان در شناسایی و یا کمک به قربانیان سواستفاده های جنسی از کودکان ناکام بوده و یا حتی در برخی موارد قربانیان را به جای مجرمین دستگیر کرده است.

اداره سیگار می افزاید “تلاش های محافظت از قربانیان کافی نیست، زیرا تنها یک مرکز دولتی محافظت از قربانیان طی دوران همین گزارش بسته بوده است.”

تاکنون دولت افغانستان و پنتاگون نسبت به این گزارش اظهار نظری نکرده اند.

لازم به ذکر است که براساس قوانین آمریکا، پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا نمی توانند از یک نیروی خارجی که اطلاعات بسیاری دال بر نقض حقوق بشر توسط این نیرو وجود دارد، کمک و یا حمایت بکنند.

این در حالیست که ماموریت حمایت قاطع ناتو به نیروهای امنیتی افغانستان آموزش، تجهیزات و دیگر حمایت های لازم را می دهد.

بچه بازی در افغانستان به عنوان همجنس گرایی دیده نمی شود، در عوض داشتن بچه هایی که لباس زنانه به تن می کنند نشانی از قدرت و ثروت است.

پیش تر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور برای اولین بار مجازات سنگینی علیه بچه بازی وضع کرد، اما دولت هنوز چارچوب زمانی مشخصی برای اجرای آن تعیین نکرده است.

این قانون پس از آن از سوی رئیس جمهوری وضع گردید که خبرگزاری فرانسه در گزارشی از استفاده سو طالبان از رسم بچه بازی در میان نیروهای امنیتی برای نفوذ پرده برداشت.

سیگار از پنتاگون خواسته است تا گزارش در مورد بچه بازی را محرمانه نگه دارد.

اداره سیگار در حالی از این گزارش محرمانه خبر می دهد، که همزمان گزارش دیگری را امروز منتشر کرد که در آن گفته شده نیروهای امنیتی افغانستان طی چهار ماه نخست سال جاری میلادی ۲،۵۳۱ کشته و ۴،۲۳۸ در نبرد با گروه های شورشی داده اند.

این گزارش نوشته است که بدنبال خروج نیروهای خارجی در پایان سال ۲۰۱۴ و گرفتن مسئولیت تامین امنیت توسط نیروهای امنیتی افغانستان، آمار تلفات این نیروها روندی فزاینده داشته است.

گزارش علاوه می کند که آمار تلفات نیروهای امنیتی طی چهار ماه نخست سال میلادی جاری نشان می دهد که تعداد تلفات مانند سال گذشته است. سال گذشته ۶،۷۸۵ سرباز و پولیس جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.