• انتشار: 6 نوامبر 2020
  • ساعت: 20:44
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50422
پرینت

سیگار: خشونت‌ها در سه ماه گذشته‌ی میلادی در افغانستان ۵۰ درصد افزایش یافته است

در گزارش تازه سیگار، آمده است در ماه‌های جون تا سپتامبر سال جاری میلادی، ۸۷۶ غیرنظامی در افغانستان کشته و یک هراز و ۶۸۵ غیرنظامی دیگر نیز زخمی شده اند.

اداره‌ی بازرس ویژه‌ی امریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگار، در گزارش تازه‌ی خود نوشته است سطح خشونت‌ها در افغانستان در سه ماه‌ی گذشته سال جاری ( جون تا سپتامبر) نسبت به سه ماه سال ۲۰۱۹ میلادی (اپریل تا جون)، ۵۰ درصد افزایش یافته است.

در این گزارش سیگار، آمده است در ماه‌های جون تا سپتامبر سال جاری میلادی، ۸۷۶ غیرنظامی در افغانستان کشته و یک هراز و ۶۸۵ غیرنظامی دیگر نیز زخمی شده اند.

در گزارش سیگار به نقل از وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون، آمده است گروه طالبان، با افزایش سطح خشونت‌ها در پی تشویق عقب نشینی نیروهایی امریکایی از افغانستان، است تا پس از آن، این گروه بتواند شرایط مورد نظر خودشان را در این کشور، عملی کند.

در این گزارش به نقل از نیروهای امریکایی در افغانستان، آمده است حملات گروه طالبان در سه ماه‌ی گذشته‌ی میلادی افزایش چشم‌گیری یافته و این ممکن است که توافق صورت‌گرفته‌ی این کشور با طالبان را تا حدی زیاد، ضعیف کند.

سیگار، در این گزارش نوشته است عامل بیش‌ترین تلفات غیرنظامیان در این سه ماه گذشته، گروه‌های تروریستی ناشناخته هستند.

به گفته‌ی سیگار، تلفات ناشی از حملات گروه تروریستی ناشناخته، نسبت به سه ماه قبل آن ۵۵ درصد و تلفات ناشی از حملات گروه طالبان نیز، ۴۲ درصد افزایش یافته و هم‌چنین تلفات ناشی از حملات نیروهای امنیتی افغانستان، نیز دو برابر شده است.

سیگار، در این گزارش در مورد شیوع ویروس کرونا نیز، ابراز نگرانی کرده و گفته است از زمان شیوع ویروس کرونا تا به حال، کم کاری‌های در قسمت چگونگی انجام آزمایشات این ویروس در افغانستان، صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.