• انتشار: 31 ژانویه 2017
  • ساعت: 16:07
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18205
پرینت

سیگار، اقدامات حکومت را در امر مبارزه با فساد اداری ستایش کرد

محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز سه شنبه با جان سوپکو سربازرس ایالات متحدۀ امریکا و هیئت همراه‌اش در ارگ دیدار کرد.

جان سوپکو سربازرس ایالات متحده امریکا در این دیدار از آغاز کار موفقانه مرکز عدلی و قضایی و نیز از اقدامات جدی حکومت در راستای مبارزه با فساد به رئیس‎جمهوری کشور تبریک گفت.

سرمفتش ایالات متحدۀ امریکا افزود، قدم‎های جدی که حکومت افغانستان در امر مبارزه با فساد اداری برداشته است، بیان‎گر جدیت و ارادۀ قوی حکومت در راستای مبارزه با این پدیده می‎باشد که این موفقیت در گزارش ما و نهاد شفافیت بین‎الملل بازتاب یافته است.

آقای جان سوپکو گفت: همانگونه که شما از کافی نبودن اقدمات سخن گفته بودید، اقدامات اخیر حکومت افغانستان یک مسیر خوب و عملی را جهت مبارزه با فساد ایجاد کرده است.

وی علاوه کرد که باید اقدامات برای مبارزه با فساد بیشتر شود و روند آوردن اصلاحات در بخش‎های مختلف تداوم یابد. او هم‎چنان گفت، ما از هرنوع تلاش و اقدامات حکومت افغانستان درخصوص مبارزه با فساد اداری حمایت می‎کنیم.

سرمفتش ایالا متحدۀ امریکا در رابطه به تقاضای قبلی حکومت افغانستان پیرامون پول‎های‎که از طریق فساد به بانک‎ها سرمایه‏گذاری شده نیز گزارش داده گفت، بررسی‎ها در این زمینه صورت گرفته و ما به پیشرفت‎های خوبی دست یافته ایم.

رئیس‎جمهوری نیز افزود که مردم افغانستان خواهان یک حکومت کارا، مؤثر و پاک هستند و تمام تلاش ما این است که خواست مردم خود را برآورده سازیم. وی گفت، اقدامات اولیه برای مبارزه با فساد آغاز و عملی گردیده و در راستای مبارزه با فساد اداری ارادۀ قاطع داریم.

محمداشرف غنی با اشاره به این‎که فساد یکی از عوامل بی‌ثباتی کشور است، بر مبارزه جدی علیه این پدیده تأکید ورزیده گفت، اصلاحات در پروسۀ خریداری‎ها به ویژه در وزارت دفاع ملی ایجاد شده و این اقدامات در سایر بخش‎ها نیز گسترش می‎یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.