• انتشار: 26 آگوست 2020
  • ساعت: 10:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 47733
پرینت

سیل در پروان ۲۵ کشته و ۶۰ زخمی بر جای گذاشته است

سیل شدید که بامداد گذشته در پروان جاری شد تلفات جانی و مالی زیادی بر جای گذاشته و گفته می شود هنوز هم در بخش های مرکزی چاریکار مرکز این ولایت جاری ست.

مقامات محلی در ولایت پروان می‌گویند ده‌ها خانه در نتیجۀ سیلاب‌ها در این ولایت، تخریب شده‌اند.

مقامات محلی ولایت پروان امروز (چهارشنبه، پنجم سنبله) گفتند تا کنون ۲۵ تن در سیلاب‌های شب گذشته در این ولایت جان باخته‌اند و نزدیک به ۶۰ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

مقامات افزودند ده‌ها خانه و موتر در این سیلاب‌ها در شهر چاریکار، مرکز ولایت تخریب شده‌اند.

به‌گفتۀ مقامات، این سیلاب‌ها ساعت سه شب گذشته در بخش‌های مرکزی این ولایت، سرازیر شد و باشندگان این محل خواستار کمک فوری هستند.

آنها تاکید کردند بیشتر قربانیان کودکان و زنان هستند.

باشندگان چاریکار می‌گویند سیلاب‌ها هنوز هم در بخش‌های مرکزی سرازیر است و شماری از خانواده‌ها، گیر مانده‌اند.

 وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث نیز اعلام کرد در نتیجه‌ی این سیلاب‌ها حدود ۳۰۰ خانه‌ی مسکونی نیز تخریب شده است. در اعلامیه تأکید شده است که آمار تلفات و میزان خسارات مالی ناشی از این سیلاب‌ها ابتدایی است.

در همین حال، وحیده شهکار، سخن‌گوی والی پروان در صحبت با روزنامه اطلاعات روز گفت که سیلاب‌ها در شهر چاریکار حوالی ساعت ۲:۰۰ بامداد امروز در پی بارش شدید باران جاری شده است.

خانم شهکار نیز گفت که آمارهای ابتدایی اداره محلی پروان نشان می‌دهد که تا کنون ۲۵ کشته و بیش از ۴۰ زخمی به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند. او همچنان گفت که ده‌ها خانه‌ی مسکونی تخریب شده است.

از سوی هم، غلام بهاوالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث جهت رسیدگی به آسیب‌دیدگان این سیلاب‌ها امروز به پروان رفته است.

به گفته‌ی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، تیم‌های صحی و ماشین آلات به‌خاطر پاک‌کاری مسیر و نجات گیرماندگان در ساحه اعزام و کار پاک‌کاری عملا آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.