• انتشار: 18 آوریل 2016
  • ساعت: 16:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 8815
پرینت

سیلاب های بی سابقه در دایکندی حدود ۲۰ کشته و زخمی به جای گذاشت

مقام های ولایت دایکندی می گویند که سیلاب های چند روز اخیر در این ولایت بی سابقه بوده و جان ۴ زن و ۵ مرد را گرفته و ۹ زخمی نیز به جای گذاشته است.

معصومه مرادی، والی دایکندی در نشستی که با مقام های محلی این ولایت داشته، گفته که بر اساس ارزیابی ها، حدود ۸۰ درصد سرک ها، در حدود ۶۰ درصد زمین های زراعتی و حدود ۳۶ منزل مسکونی تخریب شده و ۵۰ درصد جوی ها، سرک ها، چشمه های مردم نیز در سراسر ولایت دایکندی از بین رفته است.

خانم مرادی به تمامی اداره های محلی هدایت داده است که از تمامی کمک ها و امکانات موجود در اداره شان جهت کمک به آسیب دیدگان استفاده کنند.

والی دایکندی اما گفته است که سیلاب های اخیر بی سابقه بوده است و اداره محلی ولایت دایکندی قادر به پاسخگویی به تمامی آسیب دیدگان نیست.

به نقل از خبرنامه ای که این ولایت منتشر کرده است، بر اثر سیلاب های اخیر به ۷ ولسوالی این ولایت خسارات زیادی وارد شده است.

در خبرنامه همچنین ذکر شده است که ۲۵۰ تن آرد، ۱۰ تن شکر، از ذخایر غذایی ریاست زراعت و مالداری، به این هفت ولسوالی جهت کمک به آسیب دیدگان سیلاب ها انتقال داده شده است.

گفتنی است که براساس فیصله جلسات حالت اضطرار، سه میلیون افغانی کمک نقدی ریاست مبارزه با حوادث دایکندی، از طریق برنامه کار در مقابل پول، جهت ترمیم سرک های دایکندی تصویب گردیده و همچنان ۷۰۰ کیت فامیلی از کمک موسسه یونسیف به آسیب دیدگان سیلاب ها نیز توزیع گردید.

موسسه آی او ام نیز به زودی مقداری مواد غیر غذایی برای ۳۶ خانواده که منزل هایشان تخریب شده است، کمک خواهد کرد.

اما با این وجود، والی ولایت دایکندی از تمام مقامات حکومتی، غیر حکومتی، موسسات ملی و بین المللی تقاضا می کند که جهت کمک به آسیب دیدگان سیلاب ها در این ولایت توجه و همکاری لازم را کنند.

یک هفته گذشته بارندگی های شدید باعث شد که سیلاب های بی سابقه ای جاری شود و خسارات هنگفتی را در سراسر کشور به بار بیاورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.