• انتشار: 4 می 2021
  • ساعت: 15:40
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 57707
پرینت

سیلاب در هرات جان ده ها تن را گرفت

سخنگوی والی هرات یادآور شد ده‌ها خانۀ رهایشی بر اثر جاری شدن این سیلاب‌ها تخریب و صدها رأس مواشی نیز تلف شده‌اند. جزییات کامل زیان‌های وارده تاکنون از سوی مسوولان محلی هرات همگانی نشده است.

مسوولان محلی در هرات می‌گویند جاری شدن سیلاب در ولسوالی ادرسکن این ولایت جان دست‌کم دوازده نفر را گرفته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته است.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات به رسانه ها گفت سرازیر شدن سیلاب‌ها در روستای «روکه» از مربوطات ولسوالی ادرسکن این ولایت اوایل دیشب (سه‌شنبه، چهاردهم ثور) آغاز شده است.

آقای فرهاد می‌افزاید جاری شدن سیلاب‌ها در این روستا زیان هنگفت جانی و مالی در پی داشته است. به گفتۀ او، دست‌کم دوازده نفر در این رویداد جان باخته و ده‌ها باشندۀ دیگر این روستا زخمی شده‌اند. جیلانی فرهاد شمار زخمیان این رویداد را مشخص نمی‌سازد، اما می‌گوید که بررسی‌ها تاکنون ادامه دارد.

سخنگوی والی هرات همچنان یادآور می‌شود که ده‌ها خانۀ رهایشی بر اثر جاری شدن این سیلاب‌ها تخریب و صدها رأس مواشی نیز تلف شده‌اند. جزییات کامل زیان‌های وارده تاکنون از سوی مسوولان محلی هرات همگانی نشده است.

گفتنی است که روز گذشته ولایت‌های سمنگان و دایکندی نیز گواه جاری شدن سیلاب‌ها بوده‌اند. جان باختن دست‌کم پنج نفر در این دو ولایت گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.