اجتماعیسیاست

سیاف: دلسوزی ما ضعف تعبیر نشود

آقای سیاف بعد از ظهر امروز شنبه در نشستی که به مناسبت یادبود از اعضای کشته‌شدۀ نهضت اسلامی در زمان حکومت کمونیستی راه‌اندازی شده گفت که کسانی که امروز حکومت می کنند، مدیون مجاهدان است.

او علاوه کرد که ما دلمان برای حکومت می سوزد که ملک تقسیم یا تجزیه نشود، وگرنه کسی تاب قدرت ما را ندارد، به یک پُف ایستاد هستید.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که زلمی خلیلزاد، سفیر پیشین امریکا در کابل در مصاحبه ای گفته بود که در زمان مسئولیتش “جنگ سالاران” را به حاشیه زده است.

سیاف در قسمتی دیگر از سخنان خود گفت که گروه های تروریستی از مرگ های حقیرانه و ذلت بار رهبرانشان در خاک بیگانه عبرت بگیرد و به گفتگوهای صلح بپیوندند.

شورای حراست و ثبات می گوید که طالبان مزدوران و دست پرورده های آی اس آی هستند.

این شورا به طالبان گفته است: طالبان بدانند که یک جریان و جبهه ی سیاسی فعال و مستقل نبوده، نیست و در آینده هم نخواهند بود بلکه یک جریان وابسته و ابزاری است که هیچ نوع استقلال و آزادی اراده در اجراآت و اقدامات خویش ندارد و همواره به یک دیوار شکسته، بی اعتماد و بی مروت بنام نظامیان پاکستان تکیه کرده است.

سیاف علاوه کرد، صریح می توان گفت که سرنوشت هر یکی از آنها بعد از انقضأ تاریخ مصرف شان همانند اسامه ، ملاعمر، ملا منصور و پیش کسوتان دیگر شان خواهد شد.

شورا همچنان پاکستان را متهم اصلی ناامنی ها در افغانستان خواند و از جامعه جهانی خواست تا نهادهای استخباراتی این کشور را از نظر حقوقی مورد بازخواست قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا