• انتشار: 30 اکتبر 2019
  • ساعت: 14:47
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 39106
پرینت
واکنش امریکا به استعفای نخست وزیر لبنان

سیاسیون لبنان به تشکیل کابینه در این کشور کمک کنند

وزارت خارجه امریکا به استعفای نخست وزیر لبنان واکنش نشان داد و از تمامی رهبران سیاسی لبنان خواست به تشکیل سریع تر کابینه در این کشور کمک کنند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه امریکا پس از استعفای سعد حریری، نخست وزیر لبنان با انتشار توییتی تمامی رهبران سیاسی لبنان را به تسهیل تشکیل فوری کابینه‌ای جدید در این کشور که به برقراری صلح و شکوفایی در لبنان و برآوردن خواسته‌های مردم کمک کند، دعوت کرد.

مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا نیز با انتشار توییتی اعلام کرد: تظاهرات مسالمت‌آمیز ۱۳ روز گذشته در لبنان حامل این پیام روشن بود که لبنانی‌ها کابینه‌ای موثر و فعال، اصلاحات اقتصادی و مقابله با فساد گسترده در دولت را می‌خواهند و اینکه هرگونه خشونت یا اقدامات تحریک‌آمیز باید متوقف شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما از ارتش و دستگاه‌های امنیتی لبنان می‌خواهیم به حفظ حقوق و جان معترضان ادامه دهند.

گفتنی است که سعد حریری نخست وزیر لبنان روز سه‌شنبه استعفای خود را بطور کتبی به “میشل عون” رییس جمهوری این کشور تحویل داد.

استعفای حریری در سیزدهمین روز از تظاهرات اعتراض آمیز مردم روی داده است.

استعفای حریری منوط به موافقت رییس جمهوری لبنان است. 

حریری در حالی استعفای خود را تقدیم میشل عون رئیس جمهوری این کشور می کند که “نبیه بری” رییس پارلمان لبنان استعفای او و تغییر دولت را موجب سوق یافتن کشور به سمت نامعلوم دانست  و تاکید کرده بود درشرایط کنونی باید اصلاحات اقتصادی را هرچه سریع تر به اجرا در آورد تا بتوان اعتماد از دست رفته مردم به دولت را جلب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.