• انتشار: 8 جولای 2016
  • ساعت: 15:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10685
پرینت
جنرال آمریکایی:

“سیاست کاهش سربازان آمریکایی از افغانستان تاثیری منفی بر کلیت ماموریتمان ندارد”

جنرال جوزف ووتل فرمانده نیروهای آمریکایی درخاورمیانه گفته است که سیاست کاهش سربازان آمریکایی از افغانستان تاثیری منفی بر کلیت ماموریتشان در افغانستان ندارد.

جنرال جوزف ووتل که امروز جمعه وارد کابل شد می گوید تصمیم تازه باراک اوباما مبنی بر کاهش تعداد کمی از سربازان بر خلاف طرحی قبلی اش تاثیری منفی بر ماموریت آمریکا در افغانستان ندارد. اما نباید لزوما بسیاری از کارها تنها در داخل افغانستان انجام شود.

به باور فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، کارهای دیگری وجود دارد که باید خارج از افغانستان برای افغانستان انجام داده شود.

آقای جوزف ووتل می گوید گرچه نیروهای امنیتی افغانستان هم اکنون بیشتر از هر زمان دیگری متحمل تلفات سنگینی هستند، و از سویی دیگر نیروهای آمریکایی نیز در حال خارج شدن هستند، اما این سیاست کاهش سربازان تاثیری منفی بر ماموریت کلی آمریکا در افغانستان ندارد.

لازم به ذکر است در گزارشی تازه از سوی پنتاگون به کانگرس این کشور آمده است که از اول ماه جنوری سال گذشته میلادی تا ۱۵ نوامبر سال گذشته، تلفات نیروهای امنیتی افغانستان ۲۷ فیصد افزایش داشته است.

جوزف ووتل در گفتگو با تعدادی از خبرنگاران که به همراه او به افغانستان می آمدند گفت “بسیار سخت است. آنها (نیروهای امنیتی افغانستان) تلفات سنگینی می دهند. این جای نگرانی است. همه ما باید به این موضوع توجه کنیم.”

وی افزود “اما فکر نمی کنم که سیاست کاهش سربازان آمریکایی از افغانستان بر سیاست های کلی ما در افغانستان و بخصوص بر نیروهای امنیتی افغانستان تاثیری منفی بگذارد.”

این در حالیست که منتقدان جمهوری خواه باراک اوباما مانند جان مک کین می گوید که با در نظر داشت اوضاع امنیتی افغانستان، چطور اوباما همچنان مصر بر کاهش تعداد سربازان از افغانستان است.

جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا گفت “در این شرایط بد امنیتی افغانستان، بسیار سخت که منطقی استراتژیک در سیاست کاهش تعداد سربازان آقای اوباما پیدا کرد.”

در همین حال جنرال جوزف ووتل می گوید که تصمیم تازه باراک اوباما مبنی بر تمدید حضور سربازان آمریکایی در افغانستان مورد استقبال متحدان بین المللی قرار گرفت.

وی گفت “این پیامی امیدوار کننده به تمامی نیروهای ائتلاف است و به نظر من آنها (متحدان آمریکا) را مجاب می کند تا به مشارکتشان در افغانستان ادامه دهند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.