• انتشار: 23 اکتبر 2017
  • ساعت: 18:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25247
پرینت
نمایندگان مجلس:

سیاست های ناسالم و انحصار قدرت رئیس جمهور علت افزایش تلفات نیروهای امنیتی است

شماری از نمایندگان مجلس می گویند تلفات بلند در صفوف نیروهای امنیتی نتیجه سیاست های ناسالم و ناسنجیده و انحصار قدرت توسط رییس جمهور می می باشد.

این در حالی است که روزانه شصت تا هشتاد سرباز امنیتی کشور در نبرد با هراس افگنان جان می دهند.

شماری از نمایندگان مجلس به نقل از مسوولان امنیتی می گویند ادامه این وضعیت بقای نظام را باخطر رو کرده است.

در نشست قبلی مجلس نمایندگان وزیران سکتور امنیتی و رییس عمومی امنیت ملی برای پاسخ گویی به پرسش ها و نگرانی های امنیتی به مجلس فراخوانده شده بودند. نشست استجوابیه هر چند به دور از چشم رسانه ها برگزار شد اما آنها یاد آور شده اند که شمار تلفات در نهاد های امنیتی روزانه بین شصت تاهشتاد سرباز است.

اعضای مجلس نمایندگان، سرقومندان قوای مسلح را مسوول خون سربازان می دانند و می گویند وضعیت موجود نتیجه ی سیاست های  انحصار گرایی و قوم پرستی است که در حکومت جریان دارد.

از سویی هم، برخی نمایندگان با اشاره به جان باختن شماری از زخمیان حادثه تروریستی مسجد امام زمان(ع) در غرب کابل، نبود سرک های فرعی و شفاخانه دولتی را مشکل اساسی می دانند.

درنشست روز دوشنبه ی مجلس نمایندگان بودجه ی وسط سال نیز مورد بحث قرار گرفت و با وارد شدن اندکی تغییرات در سند بودجه، دوباره به تصویب رسید.

بر این اساس بودجه عادی ۲۶۷٫۷۵۲ میلیارد افغانی، بودجه انکشافی ۱۴۹٫۴۲۸ میلیارد افغانی و مجموع بودجه ملی به ۴۱۷٫۱۸۰ میلیارد افغانی می رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.