• انتشار: 18 ژانویه 2017
  • ساعت: 13:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17654
پرینت

سکس؛ اهرم فشاری برای متقاعد کردن مردان کنیایی به رای دادن!

یک نماینده مجلس کنیا از زنان این کشور خواسته تا وقتی شوهرانشان برای رای دادن در انتخابات ثبت‌نام نکرده‌اند از برقراری رابطه جنسی با آنها خودداری کنند.

میشی امبوکو، نماینده زنان شهر ساحلی مومباسا می‌گوید این بهترین راهکار برای تقویت جبهه مخالفان دولت است.
او در سخنانی خطاب به زنان حوزه انتخابیه‌اش گفت: “این یک استراتژی است که باید به کار ببندید. بهترین روش همین است. با شوهرانتان رابطه جنسی نداشته باشید تا وقتی که کارت‌های رایشان را به شما نشان بدهند.”
فرصت ثبت‌نام برای شرکت در انتخابات یک ماه دیگر در روز ۱۷ فوریه پایان می‌یابد.
خانم امبوکو می‌گوید “سکس اسلحه قدرتمندی است که توان آن را دارد تا مردانی را که تمایلی به رای دادن ندارند به ثبت‌نام تشویق کند و به پای صندوق‌های رای بکشاند.”
ثبت‌نام برای شرکت در انتخابات از دوشنبه ۱۶ ژانویه آغاز شده است.
او در مصاحبه با روزنامه استاندارد گفته است “بایکوت سکس” شامل حال شوهرش نمی‌شود “چون او کارت رایش را گرفته است”.
اوهورو کنیاتا، رئیس‌جمهور کنیا به دنبال کسب کرسی ریاست‌جمهوری این کشور برای دومین دوره است و انتظار می‌رود که رقیبش نامزدی باشد که مشترکا از سوی گروه‌های مخالف، از جمله خانم امبوکو حمایت می‌شود.
میشی امبوکو معتقد است اگر تعداد پرشماری از حامیان جبهه متحد مخالفان در این انتخابات رای دهند، بخت پیروزی مخالفان بیشتر می‌شود.
تشویق و درخواست خودداری از رابطه جنسی در کنیا امری معمول است. در سال ۲۰۰۹ فعالان زن دست به یک “اعتصاب سکس” یک هفته‌ای زدند تا موای کیباکی، رئیس‌جمهور وقت و ریلا اودینگا، نخست‌وزیر و متحدان این دو، پس از کنار رفتن از قدرت، با یکدیگر صلح کنند.
#BBC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.