برگزیده هامصاحبه و گزارش

سومین معترض نیز از لویه جرگه اخراج شد

عبدرب الرسول سیاف، رییس لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح، در آغاز نشست گزارش‌دهی کمیته‌های کاری این جرگه از اشتراک‌کننده‌گان خواست که اعتراض و انتقادهای‌شان را به صورت کتبی به دبیران کمیته‌های این جرگه بسپارند تا به هیأت اداری و ریاست لویه‌جرگه برسد. به رغم این در خواست یک عضو لویه‌جرگه مشورتی صلح، صدا به اعتراض بلند کرد. اعتراض او سبب شد که مسوولان امنیتی جرگه او را از تالار اخراج کنند. تصاویری نیز در شبکه‌های اجتماعی از این صحنه به نشر رسیده است.

محمدعمر داووزی، رییس کمیسیون برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح، در دومین روز جرگه با فرشته کوهستانی، عضو لویه‌جرگه مشورتی صلح که در روز نخست اخراج شده بود، دیدار کرد. آقای داوودزی در صفحه رسمی فیس‌بوک خود، به نقل از خانم کوهستانی نوشته است که او اراده‌ی برای اخلال نشست جرگه نداشته است.

ادامه‌ی روند گزارش‌دهی کمیته‌های کاری لویه‌جرگه

 کمیته‌های کاری لویه‌جرگه مشورتی صلح در سومین روز نشست این جرگه روی پرسش‌های مطرح شده از سوی کمیسیون برگزاری این جرگه بحث و تبادل نظر کردند. اعضای این جرگه مشورتی صلح که تعدادشان به سه‌هزار و ۲۰۰تن می‌رسد، پس از رای‌زنی‌ها روی پرسش‌های مطرح شده، که اجندای اصلی جرگه را شکل می‌دهد، دیدگاه‌شان را به گونه کتبی به رییسان کمیته‌ها تسلیم کرده بودند.

رییسان کمیته‌ها امروز پنج‌شنبه، دوازدهم ثور گزارش‌شان را در یک نشست علنی و عمومی ارایه کردند و این روند ادامه دارد. تاکنون چندین کمیته گزارش نتایج بحث‌ها و پیشنهادهای‌شان را به این نشست ارایه کرده‌اند. بیش‌تر کمیته‌های کاری لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح، خواهان آتش‌بس فوری بین طرف‌های جنگ شده‌اند. هم‌چنان حفظ نظام، قانون اساسی از خواست‌های اصلی اعضای لویه‌جرگه به شمار می‌رود. قرار است که فردا نتیجه نهایی لویه‌جرگه‎ی مشورتی صلح اعلام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا