• انتشار: 2 مارس 2016
  • ساعت: 16:09
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 7763
پرینت

سومین جلسه کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان افغانستان و روسیه برگزار گردید

سومین جلسه کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان افغانستان و روسیه با حضور بیش از ۵۰ نماینده شرکت های مختلف روسیه برگزار گردید.

در خبرنامه ای که امروز چهارشنبه، به رسانه ها فرستاده شده، اعلام شده که در این جلسه هر دو جانب در مورد صادرات، مواد نفتی و گاز مایع، سرمایه گذاری، تجارت و ترانزیت، ارتقای ظرفیت، صنعت، صدور ویزه برای تجار ملی، خط آهن، انرژی، ترانسپورت، تحصیلات عالی و دیگر موارد مهم بحث خواهند نمود.

به نقل از خبرنامه اکلیل حکیمی، وزیر مالیه گفت:  “همکار ی های اقتصادی یکی از بهترین راه های ایجاد دوستی بین کشورهاست و کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجارتی میان افغانستان و روسیه یک صفحه جدید از همکاری ها  میان دو کشور را باز نموده است.”

وی افزود : “ما آسان ترین قوانین در عرصه سرمایه گذاری داریم و امتیازات خاص برای سرمایه گذاران خارجی قایل هستیم که سرمایه گذاران روسی می توانند از آن منفعت ببرند. ”

در همین حال؛ یوری سینتورین معاون وزارت انرژی فدراتیف روسیه نیز گفت: در حال حاضر این کمیسیون به یک ارگان محکم بشر دوستانه تبدیل شده و هدف اصلی آن مساعدت های منطقوی و ایجاد شرایط بهتر جهت تسهیل در راستای ترانسپورت، انرژی و تحصیلات می باشد.

سومین جلسه این کمیسیون امروز برگزار شد و تا دو روز دیگر ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.