• انتشار: 26 مارس 2020
  • ساعت: 16:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 42913
پرینت

سومین بیمار مشکوک به کرونا در کشور جان باخت

دکتر عارف جلالی، سرطبیب شفاخانه حوزه‌ ای هرات می‌گوید، آزمایش کرونای این زن هنوز تحت بررسی قرار دارد و تا ۲۴ ساعت دیگر مشخص خواهد شد.

مسئولان صحی در هرات می‌گویند، یک زن ۵۰ ساله که نشانه‌های ویروس کرونا در او دیده شده بود، در شفاخانۀ تجرید و تداویی بیماران کووید ۱۹ در این ولایت جان باخته است.

دکتر عارف جلالی، سرطبیب شفاخانه حوزه‌یی هرات می‌گوید، آزمایش کرونای این زن هنوز زیر بررسی قرار دارد و تا ۲۴ ساعت دیگر مشخص خواهد شد. او می‌افزاید بیمار فوت شده بمیاری نفس‌تنگی و کلیه نیز داشته است.

این سومین تلفات بیماری کرونا در کشور است. پیش از این یک زن در هرات و یک مرد در بلخ به دلیل ویروس کرونا، جان باخته‌اند.

در این حال مسؤلان محلی ولایت پنجشیر از ثبت دو رویداد مشکوک ویروس کرونا در این ولایت خبر می‌دهند.

محمدمنصور عنابی، سخنگوی والی پنجشیر می‌گوید، این دو تن حدود ده روز پیش از ایران به این ولایت برگشتند و اکنون نشانه‌های ویروس کرونا در وجود آنها دیده شده است.

به گفتۀ او، هنگامی که این افراد از ایران به این ولایت آمده بودند، هنگام معاینه در ورودی این ولایت هیچ‌گونه نشانه‌های این ویروس را نداشتند، اما اکنون این نشانه‌ها آشکار شده‌اند.

سخنگوی والی پنجشیر می‌افزاید که آزمایش کرونای این دوتن زیر بررسی است و خودشان در قرنطینۀ خانگی به سر می‌برند.

تاکنون ۸۴ تن به شمول ۴ نظامی ناتو در افغانستان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، ۷ حمل) اعلام کرد از مجموع ۸۰ شهروند کشور مبتلا به ویروس کرونا، ۲۸ تن آنان پیشینۀ سفر به ایران و چین را ندارند و این ویروس از فردی در جامعه به آنان سرایت کرده است.

دکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت عامه در نشستی خبری می‌گوید، بیشترین رقم افرادی که ویروس کرونا را از جامعه گرفته‌اند، از ولایت هرات گزارش شده است. 

آقای پیکان می‌افزاید باشندگان شهرهای هرات، فراه و نیمروز، قیود روزگردی را که به هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرهای‌شان وضع‌شده رعایت کرده‌اند.

او یکبار دیگر از باشندگان شهر کابل می‌خواهد که به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس توصیه‌ها و پیام‌های بهداشتی وزارت صحت عامه رعایت کنند و تا زمانی که نیاز مبرم وجود نداشته باشد، از خانه‌های خود بیرون نروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.