• انتشار: 12 آگوست 2015
  • ساعت: 14:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1662
پرینت

سه هزار خانم آموزش رهبری و مدیریت می بینند

کمیسیون مستقل خدمات ملکی و اصلاحات اداری قرارداد پروژه ای را با شرکت کمونکس به منظور ارتقای ظرفیت خانم های ۱۸ تا ۳۰ منعقد کرد.

این پروژه ۵ ساله است و بر اساس این قرارداد، ۳ هزار خانم در دوره های یک ساله در انستیتوت خدمات ملکی آموزش های مدیریت و رهبری می بینند.

مینه شیرزوی، مسئول شرکت کمونکس امروز (چهارشنبه) هنگام امضای این قرارداد گفت: بر این  اساس، خانم های ۱۸ تا ۳۰ سال با گرفتن آزمون وارد انستیتوت می شوند و در یک سال آموزش رهبری و مدیریت می بینند.

خانم شیرزوی افزود، هزینه این پروژه ۳۸ میلیون دالر است و ۵ سال را در بر خواهد گرفت.

وی از تمامی خانم هایی که واجد شرایط اند خواست که در این برنامه شرکت کنند و ظرفیت های خود را افزایش دهند.

گفتنی است که حکومت به نهادهای بین المللی و کشورهای همکار تعهد سپرده است حضور۳۰ درصدی زنان را در اداره های دولتی فراهم آورد.

در همین حال، احمد مشاهد، رئیس کمیسیون مستقل خدمات ملکی و اصلاحات اداری گفت: طی چند سال حکومت گروه طالبان، ظرفیت های خدمات ملکی زنان کاهش یافت و اکنون نیاز جدی به ظرفیت سازی زنان است.

آقای مشاهد افزود، علیرغم فعالیت های حکومت هنوز حضور زنان در اداره های دولتی کم رنگ است و این پروژه می تواند گام بلندی در راستای عملی شدن تعهدهای حکومت در ظرفیت سازی و سهیم بودن زنان در اداره های دولتی باشد.

رحیم محمود، مسئول دفتر شبکه ایالات متحده نیز گفت که دولت امریکا تلاش و تمرکز فراوانی روی توانمند سازی زنان در کشور دارد و بر این تلاش ها ادامه خواهد داد.

آقای محمود خاطر نشان کرد که این اداره به زودی برنامه اینترنشیب دیگری به منظور توانمند سازی زنان روی دست خواهد گرفت.

زنان بعد از دوره حکومت طالبان حضور نسبی در اداره های دولتی پیدا کرده اند، ولی جوامع بین المللی  از حکومت خواسته است که بر اساس توافقنامه ۱۳۲۵ سازمان ملل حضور زنان را پررنگ تر کند.

ریاست جمهوری نیز بر حضور بیشتر زنان در کابینه و اداره های دولتی تاکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.