• انتشار: 16 آوریل 2020
  • ساعت: 11:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43651
پرینت

سه معاون وزارت صحت سبک دوش شدند

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه موضوع برکناری، فدامحمد پیکان، معاون عرضه خدمات صحی، ماموسی زیور، معاون مالی و اداری و دیوه صمد، معاون برنامه‌ریزی این وزارت را تایید کرده است

مسوولان در وزارت صحت تایید می‌کنند که سه معاون این وزارت از کار برکنار شده‌اند.

هنوز اما دلایل برکناری این افراد مشخص نشده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه موضوع برکناری، فدامحمد پیکان، معاون عرضه خدمات صحی، ماموسی زیور، معاون مالی و اداری و دیوه صمد، معاون برنامه‌ریزی این وزارت را تایید کرده است.

مسوولان وزارت صحت می‌گویند وحید مجروح، بشیر نورمل و شفیق شهیم به‌عنوان معاونان تازه‌ این وزارت تعیین شده‌اند.

این تغییرات در حالی صورت می‌گیرد که کشور مشغول مبارزه با ویروس کرونا است و رئیس جمهور غنی از تدابیر جدید در این زمینه خبر می دهد.

رئیس جمهور روز گذشته در سخنرانی‌ تلویزیونی گفت برای مبارزه با کرونا از امروز ساختن مراکز تجرید در سراسر افغانستان آغاز می‌شود.

او با تمجید از کار کارمندان صحی در افغانستان تاکید کرد طرزالعمل جدید برای مصونیت و افزایش حقوق کارمندان صحی آماده شده و به زودی اعلام می‌شود.

آقای غنی گفت از فردا برای جلب حمایت مالی بیشتر جامعه جهانی مذاکراتی را با نهادهای بین‌المللی آغاز می‌کند.

آمار تلفات بیماری کووید ۱۹ به ۲۹ نفر رسیده و وزارت صحت گفته در ۲۴ ساعت گذشته شش نفر دیگر به دلیل ابتلا به کرونا جان داده‌اند.

این وزارت گفته در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ واقعه جدید کرونا شناسایی شده و آمار مجموعی مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۷۸۴ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.