• انتشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24360
پرینت

سه فرمانده طالبان در فراه و ده‌ها تروریست در غور و فراه به هلاکت رسیدند

وزارت داخله اعلام کرده است که در عملیات تصفیه ای که توسط نیروی امنیتی کشور در مربوطات ولسوالی بالابلوک ولایت فراه راه اندازی شد، سه فرمانده هراس افگنان طالبان به نام های احمدشاه، عصمت الله و وحید کشته شدند.

خبرنامه ای که وزارت داخله امروز سه شنبه ۲۸ سنبله منتشر کرده گفته شده که در این عملیات، به شمول افراد یاد شده، ۱۲ عضو گروه هراس افگنان طالبان کشته شده اند و مقداری جنگ افزار نیز از نزد انان به دست امده است .

همچنان به نقل از خبرنامه، قریه های گرانی، گنج آباد و شیوان ولسوالی بالابلوک به گونه کامل از وجود گروه‌های هراس افگن تصفیه شده و در بخش های ناامن این ولسوالی درحال حاضر عملیات تصفیه ی جریان دارد.

دفتر مطبوعاتی ولایت غور نیز با نشر خبرنامه ای گفته است که نیروی امنیتی شامل عملیات خالد ۱۷ در منطقه غلمین شمال فیروزکوه بر دشمن ضربات کوبنده وارد کرده اند.

مقام های غوری گفته اند که از چند روز به این‌طرف دو گروه هراس افگن داعش و طالبان در منطقه غلمین بر نیروی خیزش مردمی و افراد وابسته به دولت حملات تهاجمی کرده بودند که با مقاومت سر سختانه خیزش های مردمی مواجه شدند.

والی غور در خبرنامه اش نوشته است که هراس افگنان در خانه های مردم ملکی جابجا شده اعمال تخریبی انجام میدهند.

به نقل از خبرنامه، نیروی هوای قوای مسلح بر مواضع دشمن حملات هوائی انجام داد که در نتیجه ۷ عضو طالبان کشته و ۷ تن دیگر زخمی شدند و یک میل دهشکه دشمن تخریب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.