• انتشار: 9 فوریه 2019
  • ساعت: 23:01
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 32089
پرینت
توسط نیروهای امنیت ملی

سه طراح انفجارهای چهار راهی زنبق و کمپ G4S کابل دستگیر شدند

ریاست عمومی امنیت ملی از دستگیری سه تن از اعضای شبکه حقانی به اتهام سازماندهی انفجارهای چهارراهی ذنبق مقابل سفارت آلمان و کمپ جی فور اس در کابل خبر داده است.

به گزارش رها، در یک خبرنامه ریاست امنیت ملی آمده است که افراد دستگیر شده انجنیر شریف، غلام مصطفی و جاوید نام دارند که از ساکنان اصلی ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک می باشند و در اعترافات‌شان، صریحا به نقش خود در برنامه‌ریزی و تسهیل حملات چهارراهی ذنبق و کمپ جی فور اس اشاره نموده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی خاطرنشان کرده که تحقیقات انجام شده بار دیگر اطلاعات قبلی این ارگان را تصدیق می‌نماید که حملات یاد شده بر اساس هدایت رهبری طالبان و همکاران‌شان در دستگاه استخباراتی کشور همسایه، پلان‌گذاری و توسط شبکه‌شان در ولایت میدان وردک، تطبیق گردیده است.

به گفته این ریاست، مهاجمین حمله بالای کمپ جی فور اس، مهارت‌های تروریستی را در مدرسه مولوی حنیف، مسکونه ولایت قندهار، یکی از مسئولین مدارس تربیتی افراد انتحاری واقع کویته پاکستان فرا گرفته و بعد از حادثه، اجساد چهار مهاجم این حمله را به ساحات گلستان و کچلاغ کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان منتقل کرده‌اند.

ریاست امنیت ملی خاطرنشان کرده که “این مسأله به وضوح نشان می‌دهد عاملین اصلی قتل و کشتار مردم افغانستان از آن سوی مرز داخل افغانستان شده، با قصاوت تمام دست به اعمال تروریستی می‌زنند.

حمله بر کمپ امنیتی جی فور اس که هشتم قوس سال جاری رخ داد باعث کشته و زخمی شدن دها نفر از شهروندان کابل گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.