• انتشار: 1 فوریه 2019
  • ساعت: 21:55
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 31940
پرینت
با برخورد رئال و بارسا در نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا

سه ال کلاسیکوی داغ در یک ماه آینده

پس از راه یابی تیم های فوتبال رئال مادرید و بارسلونا به مرحله نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا(کوپا دل ری) و قرعه کشی این مرحله تیم های رئال و بارسا باهم روبر شدند تاسه ال کلاسیکو را در یک ماه آینده شاهد باشیم.

به گزارش رها، قرعه کشی نیمه نهایی کوپا دل ری امروز در ورزشگاه اختصاصی رئال بتیس “بنتیو ویا مارین”، به انجام رسید و مشخص شد که رئال و بارسا در این مرحله باید به مصاف هم بروند.

به نقل از آاس، بدون شک مربیان دو باشگاه علاقه ای نداشتند که در این مقطع به یکدیگر برخورد کنند. در شرایطی که چیزی به آغاز دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان نمانده، برگزاری ال کلاسیکو در نیمه نهایی کوپا دل ری باعث شلوغ تر شدن تقویم هر دو باشگاه شده است.

رئال مادرید

کهکشانی ها پس از بازی یکشنبه شب مقابل آلاوس در برنابئو(لالیگا)، چهارشنبه همین هفته در نوکمپ باید بازی رفت را با بارسا برگزار کنند. سپس در لالیگا باید به زمین اتلتیکو بروند و در ادامه بازی رفت مقابل آژاکس در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان از راه می رسد. دیداری که در زمین آژاکس خواهد بود. پس از این سه بازی دشوار بیرون از خانه، بازی با جیرونا و لوانته در لالیگا پیش روی رئال قرار دارد و بعد بازی برگشت با بارسا در برنابئو از راه می رسد. به فاصله سه روز، رئال بازی برگشت لالیگا برابر بارسا را باید برگزار کند و در ادامه بازی برگشت با آژاکس در چمپیونزلیگ.

سه بازی دور از خانه رئال در ده روز آینده به ترتیب برابر بارسا، اتلتیکو و آژاکس، شاید سرنوشت رئال در هر سه جام را تا حدودی روشن کند. تقویمی بس دشوار برای رئالی که این هفته ها اوج گرفته است.

بارسلونا

آبی اناری ها فردا در نوکمپ میزبان والنسیا هستند و سپس چهارشنبه در خانه خود میزبان رئال در کوپا دل ری خواهند بود. سپس بازی در زمین بیلبائو از راه می رسد. بارسا پس از یک هفته استراحت، در نوکمپ میزبان وایادولید خواهد بود و بعد باید در زمین لیون از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به میدان برود. بازی برگشت در زمین سویا(لالیگا)، و سپس دو بازی متوالی در زمین رئال پیش روی بارسا قرار خواهند داشت.

بارسا هم یک ماه دیگر سه بازی خارج از خانه دشوار برابر سویا و رئال(دو بار) خواهد داشت و تقویم این تیم نیز دشواری های خاص خود را دارد.

آخرین بار فصل ۱۱-۲۰۱۰ و در زمان حضور گواردیولا و مورینیو در بارسا و رئال، دو تیم به فاصله ۱۸ روز ۴ بار به مصاف هم رفتند. ابتدا در لالیگا به تساوی ۱-۱ دست یافتند. سپس رئال فینال کوپا دل ری را از بارسا برد. و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان نیز بارسا در مجموع ۳-۱ پیروز و راهی فینال شد.

دو تیم دیگر راه یافته به نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا والنسیا و رئال بتیس است که برنده دو دیدار رفت و برگشت ال کلاسیکو در فینال کوپادل ری برابر یکی از این دو تیم قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.