• انتشار: ۵ قوس ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۲۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 68977
پرینت

سهیل شاهین: «جبهه مقاومت» فقط روی کاغذ و فضای مجازی است

سهیل شاهین سخنگو و شخصی که از سوی طالبان برای احراز کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد معرفی شده است، می گوید که جبهه مقاومت ملی وجود فیزیکی ندارد و تنها روی کاغذ و فضای مجازی است.

سهیل شاهین سخنگوی طالبان که به تازگی از سوی این گروه برای احراز کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد معرفی شده است، در صحبت با خبرگزاری تاس روسیه می گوید که جبهه مقاومت ملی وجود فیزیکی ندارد و تنها روی کاغذ و در صفحات مجازی است.

آقای شاهین گفت: «هیچ جایی نمی توان آنها را دید، آنها فقط روی کاغذ و صفحات مجازی هستند. جبهه مقاومت ملی به فکر مردم افغانستان نیست، بلکه آنها تنها به فکر برخی از حاکمان پیشین افغانستان هستند، در حالیکه هیچ حمایت مردمی در داخل ندارند.»

وی علاوه کرد: «طرفداران آنها در فضای مجازی هستند و در حال انتشار اخبار کذب هستند. مردم افغانستان طی ۲۰ سال گذشته آنها را شناخته اند و با فساد آنها کاملا آشنایی دارند. بخاطر همین است که مردم از آمدن آنها خوشحال نیستند.»

سهیل شاهین همچنین گفت که امارت اسلامی طالبان برای همگان عفو عمومی اعلام کرده و آنها (جبهه مقاومت ملی) می توانند به افغانستان بازگشته و در کنار مردم خود زندگی کنند.

او افزود که هیچ انتقامی از کسی بخاطر وابستگی به دولت پیشین گرفته نمی شود، مگر اینکه جرم تازه ای کسی مرتکب گردد.

وی همچنین گفت که اوضاع در پنجشیر کاملا عادی است و کسانی که در خارج از کشور حضور دارند از واقعیت های پنجشیر دور هستند.

سهیل شاهین که در زمان هفتاد و ششمین مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد نتوانست از طالبان به عنوان نماینده افغانستان در این مجمع نمایندگی کند، همچنین به خبرگزاری تاس روسیه گفت که طالبان به دنبال جذب حمایت روسیه به عنوان یک عضو «کمیته اعتباربخشی» سازمان ملل متحد است.

او گفت که طالبان ارتباط خوبی با فدراسیون روسیه دارد و به دنبال جذب حمایت این کشور برای به رسمیت شناختن امارت اسلامی و دادن کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. ناشناس در تاریخ ۸ قوس ۱۴۰۰:

    بخاطر به رسمیت شناختن خود کار میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.