• انتشار: ۳۰ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۲۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 63714
پرینت

سهمیه ورود مهاجرین به امریکا دو برابر می شود

دولت بایدن قصد دارد سهمیه ورود مهاجرین به امریکا را دو برابر کند تا افغان هایی که از تهدید طالبان گریخته اند و اکنون در قطر یا مکان های دیگر به سر می برند بتوانند به امریکا بیایند.

دولت بایدن قصد دارد سهمیه ورود مهاجران خارجی به آمریکا را دو برابر کند.

سال مالی جدید در آمریکا از اول اکتبر شروع می‌شود و دولت بایدن قصد دارد با دو برابر کردن سهمیه ورود مهاجران خارجی به کشور، آن را به عدد ۱۲۵ هزار نفر برساند. این رقم برای سال جاری میلادی ۶۲,۵۰۰ نفر است.

افزایش تعداد سهمیه ورودی مهاجران به آمریکا درحالی است که هزاران افغان که از سلطه طالبان گریخته‌اند اکنون در قطر یا کشورهای دیگر منتظر ورود به آمریکا هستند و صدها نفر دیگر بدون امنیت کافی در افغانستان جا گذاشته شده‌اند.

تصمیم بایدن برای افزایش سهمیه ورودی مهاجران درحالی است که ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا این عدد را به ۱۵ هزار نفر یعنی کمترین میزان در تاریخ مهاجرتی آمریکا رسانده بود. این تصمیم بایدن انتقادات زیادی را هم ایجاد کرده به طوریکه اکنون بسیاری از گروه‌های مدنی دولت بایدن را متهم می‌کنند میزان ورود مهاجران از آمریکای لاتین را به بالاترین میزان در ۲۰ سال گذشته رسانده است و معتقدند ایالات متحده توانایی ساماندهی و ایجاد اشتغال برای این همه مهاجر را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.