اجتماعی

سنگ تهداب یک مکتب در شهدای بدخشان گذاشته شد/مکاتب اما در دیگر ولسوالی ها بسته است

احمد نوید فروتن سخنگوی والی بدخشان به خبرگزاری رها گفت سنگ تهداب این مکتب به نام لیسه شمس الحق در قریه بیاب ولسوالی شهدای ولایت بدخشان گذاشته شد.

وی می گوید که این مکتب یک طبقه و دارای ۱۰ کلاس درسی می باشد که به صورت پخته و معیاری در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

آقای فروتن همچنین افزود که پیش از این صد ها تن از دانش آموزان این قریه در هوای سرد و گرم در زیر خیمه درس می خواندند که به پیشنهاد مردم منطقه این مکتب برای این دانش آموزان ساخته می شود.

سخنگوی والی بدخشان علاوه کرد که تعلیم و تربیت در ولایت بدخشان اخیرا پیشرفت های خوبی داشته و تلاش در این راستا همچنان ادامه دارد.

سنگ تهداب این مکتب اما در حالی گذاشته می شود که به گفته ساکنان ولایت بدخشان، بسیاری از ولسوالی های این ولایت از جمله وردوج، یمگان و جرم از امنیت کافی برخوردار نیستند و گاها در کنترول شورشیان طالبان می باشند و بسیاری از مکاتب در این ولسوالی ها همچنان بسته مانده اند.

ساکنان این ولسوالی ها از دولت تقاضا دارند تا هر چه زودتر عملیات نظامی برای پاکسازی این ولسوالی ها از وجود دشمنان راه اندازی کند تا مکاتب باز شده، کارمندان دولتی به کارهای خود برگردند و مردم نیز به خانه و کاشانه خود بازگردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا