سیاست

سنا وزیر دفاع امریکا را برای عقب نشینی جنجالی از افغانستان فرا می خواند

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تهدید کرده است که وزیر دفاع و سایر مقام‌های رسمی را برای ادای شهادت به کنگره درباره عقب نشینی جنجالی از افغانستان احضار خواهد کرد.
رویترز نوشت، باب منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنا سه شنبه تهدید کرده است در صورت نیاز، لوید آستین وزیر دفاع و سایر مقام های رسمی را برای ادای شهادت در برابر کنگره درباره خروج و عقب نشینی جنجالی از افغانستان احضار خواهد کرد.

باب منندز در اظهاراتی گفت: من از لوید استین وزیر دفاع آمریکا انتظار دارم تا در آینده نزدیک در کمیته روابط خارجی سنا حاضر شود. بررسی کامل واکنش آمریکا به این بحران بدون در نظر گرفتن نقش پنتاگون کامل نخواهد بود، به خصوص وقتی مساله شکست و فروپاشی ارتش افغانستان به میان می آید، ارتشی که توسط آمریکا اموزش یافته و تامین مالی شده است.

وی افزود: اگر لوید استین در کمیته روابط خارجی سنا حضور پیدا نکند، از قدرت و اختیارات این کمیته برای احضار وی استفاده خواهم کرد.

سخنگوی پنتاگون نیز به اظهارات منندز واکنش نشان داد و گفت: آستین به دلیل “تعهدات متناقض” قادر به حضور در کمیته روابط خارجی سنا نیست و اواخر سپتامبر برای ادای توضیح در این کمیته حاضر خواهد شد.

خروج سریع و شتاب زده نیروهای امریکایی از افغانستان با انتقادات وسیع و گسترده داخلی و بین‌المللی روبرو شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا