• انتشار: 24 فوریه 2021
  • ساعت: 17:39
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 54685
پرینت

سنای امریکا به خانم گرینفلید رای مثبت داد

توماس گرینفلید ۶۸ ساله که در زمان ریاست‌جمهوری بارک اوباما، در وزارت خارجه‌ در امور آفریقا کار می‌کرد، یک دیپلمات با تجربه و کارکشته است.

سنای امریکا، به لیندا توماس گرینفلید، گزینه‌ی جو بایدن برای نمایندگی در سازمان ملل متحد، رای مثبت داد.

سنای امریکا، روز سه‌شنبه (۵ حوت/ ۲۳ فبروری) با ۷۸ رای موافق در برابر ۲۰ رای مخالف، بانو گرینفلید را به عنوان نماینده‌ی این کشور در سازمان ملل متحد، تایید کرد.

توماس گرینفلید ۶۸ ساله که در زمان ریاست‌جمهوری بارک اوباما، در وزارت خارجه‌ در امور آفریقا کار می‌کرد، یک دیپلمات با تجربه و کارکشته است.

بیشتر کسانی که در سنا به بانو گرینفلید رای منفی دادند، جمهوری‌خواه بودند و به سخنرانی ۲۰۱۹ او اشاره داشت که در آن، گرینفلید از چین جانب‌داری کرده است؛ اما کسانی که به او رای مثبت دادند، معتقدند که او به دنبال گسترش نفوذ امریکا و مقابله با چین است.

امریکا در سال‌های ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، در بسیاری از بحث‌ها و رایزنی‌ها در سازمان ملل، غایب بود و از برخی نهادهای بین‌المللی هم بیرون شده بود و حالا با انتخاب بانو گرینفلید، انتظار می‌رود امریکا جایگاه خود را دوباره در سازمان ملل به دست بیاورد.

بسیاری از کارشناسان، انتخاب و رتبه‌ی او را در حد یک وزیر خارجه می‌دانند و انتظار می‌رود با تجربه‌ای که در ۳۵ سال گذشته در وزارت خارجه‌ی امریکا دارد، بتواند جایگاه دیپلماتیک امریکا در سازمان ملل را تقویت کند.

در همین حال، سنای امریکا در همین روز، به تام ویلساک، نامزد وزارت زارعت که در دوران بارک اوباما نیز وزیر زراعت بود، رای مثبت داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.