سیاستِتیتر یک

سناتور امریکایی: برخی تروریست های زندان بگرام در پروازهای تخلیه به امریکا منتقل شده اند

سناتور جمهوری خواه امریکا می گوید احتمال قوی وجود دارد که برخی از تروریست های آزاد شده از زندان بگرام در پرواز های تخلیه به امریکا منتقل شده باشند.

سناتور دارل عیسی با استناد به فرماندهان نظامی امریکا که شاهد عملیات های تخلیه امریکا از میدان هوایی کابل بوده گفت برخی از مردان جوانی که به دروازه های میدان هوایی کابل هجوم آوردند و بدون بررسی درست سوار هواپیما شدند به احتمال زیاد جزء همان پنج صد زندانی بودند که به تازگی از زندان بگرام آزاد شده بودند.   

باید گفت پس از دستور جو بایدن به تخلیه پایگاه هوایی بگرام حین خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، طالبان زندانیان بگرام را رها کردند؛ یکی از زندانیان رها شده همان فرد انتحاری بود که خود را در میدان هوایی کابل منفجر کرد و سیزده سرباز امریکایی و ده ها شهروند افغان را به کام مرگ کشاند.

به نقل از «Just the News» سناتور عیسی افزود:«آنها مردان بین سنین هجده تا بیست و پنج سال بودند که تخلیه شدند، آنها نمی توانند مترجمان نیروهای امریکایی در افغانستان بوده باشند چون بسیاری از آنها هرگز نمی توانستند انگلیسی صحبت کنند.»

سناتور جمهوری خواه گفت:« برخی از هزاران نفری که طی پرواز های تخلیه به دوحه رسیدند پاسپورت های دست نویس داشتند که برای آنها درست شده بود. در پاسپورت دست نویس تنها نام و تاریخ تولد آنها نوشته شده بود و این افراد بدون بررسی خاصی وارد به امریکا منتقل شدند.»

سناتور عیسی تاکید کرد تنها نزدیک به سه صد نفر از این افراد به کوزوو منتقل شدند چون برخی از افغان ها به این افراد اشاره کردند و گفتند افراد مشکوک و بدی هستند و این امر سبب شناسایی برخی از آنها شد.

سناتور عیسی افزود مقامات وزارت امور خارجه امریکا به او گفته اند تعدادی از افراد تخلیه شده که به هزار نفر می رسد مشکوک بوده اند و به پایگاه های دیگر فرستاده شده اند.

وی تاکید کرد این افراد که قبلا بدی آنها ثابت شده نباید از پایگاه های نظامی به امریکا منتقل شوند.

سناتور عیسی همچنین گفت براساس اعلام بازرس وزارت دفاع بیست و هشت نفر از افراد تخلیه شده دیگر نیز نباید به امریکا منتقل شوند چون می توانند برای امریکا تهدید خلق کنند.

وی افزود تمام افراد تخلیه شده مشکوک مجرمانی هستند که احتمالا در حال دسیسه علیه امریکا می باشند و احتمال قوی این است که حتی اگر یکی از آنها موفق به انجام برنامه خود شود، شهروندان امریکا آسیب خواهند دید یا کشته خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا