• انتشار: ۴ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۳۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62341
پرینت

سناتور امریکایی: بایدن حکم اعدام هزاران افغان همکار نظامیان امریکا را امضا کرده است

سناتور لندزی گراهام می گوید بایدن با تاخیر در خروج افغان هایی که با ارتش امریکا در افغانستان همکاری کرده اند در حقیقت حکم اعدام آنها را امضا کرده اند.

 لندزی گراهام؛ سناتور امریکایی گفته است دولت بایدن با عدم انتقال هزاران همکار افغان نظامیان امریکایی، حکم اعدام آنها را امضا کرده‌است.

به گزارش نشریه «د هیل»، گراهام در گفتگو با فاکس نیوز گفته است: «رییس جمهور بایدن حکم اعدام هزاران افغان را که به ما کمک کرده‌اند امضا کرده است. او دستان خود را از افغانستان به عنوان یک ملت در خطر شسته است.»

امریکا هزاران متحد خود و شهروندان امریکایی را پس از تسلط طالبان بر کابل، تخلیه کرده است؛ اما هزاران نفر دیگر هنوز هم باقی مانده‌اند که طبق گزارشات، آنها برای رسیدن به میدان هوایی کابل برای تخلیه با مشکل روبرو هستند.

گفته می‌شود که طالبان ایست بازرسی ایجاد کرده‌اند و افغان هایی را که قصد فرار دارند مورد ضرب و شتم و تهدید قرار داده‌اند.

آنتونی بلینکن؛ وزیر امور خارجه امریکا روز چهارشنبه گفت حدود ۱۵۰۰ امریکایی در افغانستان هستند و منتظر تخلیه هستند. پنتاگون نیز اعلام کرده است که ۱۰ هزار نفر در میدان هوایی کابل منتظر خروج از افغانستان هستند.

با این حال گراهام از عدم تمدید مهلت ۳۱ اگوست توسط بایدن انتقاد کرده و گفته است: «آنچه او (بایدن) گفته است این است که او قصد دارد ۳۱ آگوست را ترک کند زیرا طالبان به او گفته اند که باید خارج شود. هیچ راهی در جهنم وجود ندارد که همه شهروندان آمریکایی را بیرون بیاوریم. ما هزاران افغان را که در کنار ما جنگیدند پشت سر می گذاریم».

گراهام گفته است: «ما زمینه را برای ظهور القاعده و داعش آماده می کنیم تا به ما حمله کنند.»

وی ادامه داده است: «آنها به دنبال ما می‌آیند و جو بایدن ما را در افغانستان برهنه و کور رها کرده است.»

این سناتور امریکایی علاوه کرده است که «پس از اینکه دوستان خود را در افغانستان که شجاعانه جنگیده‌اند رها کردیم، چه کسی در آینده به ما کمک خواهد کرد؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.