سیاست

سناتور امریکایی: القاعده و داعش برای حمله به امریکا مسابقه خواهند داد

گراهام در پیامی ویدیویی به همین مناسبت، به دلیل تسلط طالبان بر افغانستان از دولت بایدن بار دیگر انتقاد کرده‌است.

او گفته‌است: «هرگز تصور نمی‌کردم که در بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، طالبان مسئولیت اداره افغانستان را برعهده بگیرند و صدها شهروند امریکایی در این کشور به علت شیوه خروج ما به حال خود رها شوند.»

گراهام از عدم انتقال همکاران افغان نیروهای امریکایی نیز انتقاد کرده و گفته‌است که «هزاران شهروند افغان را هم در این کشور به حال خودشان رها کردیم که شجاعانه در کنار ما جنگیدند». او گفته‌است که دیگر کسی حاضر نخواهد شد که برای امریکا بجنگد.

این عضو مجلس سنای امریکا در ادامه درباره تهدیدات تروریستی علیه امریکا هشدار داده و گفته‌است : «اکنون تروریست‌ها معتقد هستند که ما را شکست داده‌اند و جذب نیروی جدید توسط آن‌ها به شدت تشدید خواهد شد و میان القاعده و داعش برای وارد کردن ضربات سریع و مهلک به ما یک المپیک جهادی شروع خواهد شد.»

امریکا و متحدانش پس از حمله ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به افغانستان هجوم آوردند و حکومت طالبان را به اتهام پناه‌دادن به بن‌لادن؛ بنیان‌گذار القاعده، سرنگون کردند.

اکنون در بیسمین سالگرد این حملات، در پی خروج امریکا از افغانستان، طالبان دولت تحت حمایت امریکا را سرنگون کرده و دوباره به قدرت رسیده‌اند.

منتقدان حکومت امریکا، حضور ۲۰ ساله این کشور در افغانستان را بی‌ثمر می‌دانند؛ آن‌هم در وضعیتی که افغانستان نه دولت مدرن دارد و نه هم تهدیدات تروریستی از این کشور رفع شده‌است.

جو بایدن؛ رییس جمهوری امریکا اما پیش‌تر گفته‌بود که این کشور به هدف‌اش در افغانستان رسیده و به گفته او، هدف امریکا نابود‌ی القاعده بود.

این در حالی است که به تازگی لوید آستین؛ وزیر دفاع امریکا گفته‌است که احتمال احیای القاعده در افغانستان وجود دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا