سیاست

سناتور آمریکا: سربازان آمریکایی به افغانستان باز می گردند

آقای لیندزی گراهام سناتور جمهوری خواه آمریکا در یک میزگرد تلویزیونی با بی بی سی انگلیسی از تلاش هایش برای به استضیاح کشاندن جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای خروج غیر مسئولانه سربازان از افغانستان سخن گفته است.

آقای گراهم در پاسخ به پرسشی از سوی مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا صادقانه معتقد است که آمریکا به افغانستان باز می گردد گفت آمریکا چاره ای جز بازگشت ندارد.

او گفت: “ما به افغانستان باز می گردیم، همانطور که دوباره به سوریه و عراق بازگشتیم.”

وی با بیان اینکه افغانستان دوباره به محلی برای رفتارهای اسلامی افراطی و پناهگاهی برای تروریستان القاعده مبدل می شود، گفت: “ما مجبور به بازگشتیم زیرا تهدید تروریسم بسیار وسیع است.”

این سناتور آمریکا همچنین معتقد است آمریکا گزینه های زیادی برای رسیدگی به موضوع افغانستان ندارد و علاوه کرد: “راه حل من این است: به جبهه مقاومت پنجشیر کمک کنید و خواهید دید که طالبان توانایی حکومت را دیگر نخواهند داشت؛ مردم افغانستان از طالبان متنفر اند. همزمان که جبهه مقاومت در حال مقاومت است، فکر می کنید که چه چیزی در طی زمان اتفاق می افتد؟ گروه داعش به کمک طالبان می آید و در سال آینده کشور را متلاشی شده خواهید یافت که فضای خوبی برای ایجاد حمله به منافع غرب است.”

سناتور جمهوری خواه آمریکا تاکید کرد “آمریکا یا می تواند «سیاست این دیگر مشکل من نیست» را پیش بگیرد و یا از رویکرد «زدن پیش از آنکه تو را بزنند» استفاده کند.”

لیندزی گراهم و مایکل والتز دو سناتور جمهوری خواه آمریکا پیش تر هم در بیانیه ای مشترک خواهان به رسمیت شناخته شدن جبهه مقاومت ملی پنجشیر به عنوان نماینده رسمی افغانستان شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا