• انتشار: 2 اکتبر 2017
  • ساعت: 08:33
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 24736
پرینت

سناتور آمریکایی: سربازان آمریکایی حداقل یک دهه دیگر در افغانستان می مانند

باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا می گوید که سربازان این کشور دست کم برای یک دهه دیگر در افغانستان خواهد ماند.

باب کورکر سناتور آمریکایی و رئیس کمیته روابط خارجی سنای این کشور روز گذشته (یکشنبه) در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی گفت که سربازان آمریکایی دست کم برای یک دهه دیگر در افغانستان خواهد ماند.

آقای کورکر با اشاره به خود نیروهای امنیتی افغانستان گفت: “کل تولید ناخالص افغانستان نمی تواند نیروهای امنیتی افغانستان را حمایت کند؛ اما چیزی که مهم می باشد کاری است که آن سربازان در حال انجام هستند.”

لازم به ذکر است که باب کورکر گفته است که برای دور بعدی انتخابات نامزد نخواهد شد.

این گفته ها در حالی از سوی رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مطرح می گردد، که چندی پیش مقامات پنتاگون اعلام کردند که این کشور تا سقف ۴ هزار سرباز دیگر به افغانستان اعزام می کند.

این افزایش سرباز به درخواست جنرالان و نظامیان حاضر در افغانستان صورت گرفته است.

پیش از این آمریکا شمار سربازانش در افغانستان را ۸۴۰۰ سرباز اعلام می کرد، در حالی که تقریبا دو ماه پیش سندی از پنتاگون فاش کرد که در واقع ۱۱ هزار سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند.

گفته می شود بسیاری از این نیروها در قالب ماموریت حمایت ناتو در افغانستان حضور دارند، اما شماری از آنان در عملیات های ضد تروریستی نیز فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.