اجتماعی

سلیمه مزاری، خواهری که برای آزادگیِ افغانستان می‌جنگد!

در شرایطی که نا‌ امنی و تسلیم‌شدن‌های سوال برانگیز شماری از ولسوالی‌ها با عقب‌نشینی‌های گویا تکتیکی‌شان، یک‌پارچگی افغانستان را تهدید می‌کند، بانو سلیمه مزاری – ولسوال ولسوالی چهار کِنت بلخ باستان – با شجاعت تمام در خط نخست نبرد، در برابر دشمن می‌رزمد. او به عنوان یک زن، در برابر کسانی می‌جنگد که برای زنان و جایگاه شان کم‌ترین ارزشی قایل نیستند!

سلیمه مزاری – که مرگ را به عقب‌نشینی از خط نبرد ترجیح می‌دهد – به سربازانش گفته است:«تا آخرین لحظه با دشمن می‌جنگیم. و اگر از قضا قرار بود به دست دشمن اسیر شوم، آخرین گلوله‌ی خود را به سینه‌ی من شلیک کنید.»

من آدم جنگ‌طلبی نیستم و تمام عمر انسان صلح‌جو بوده ام. اما وقتی کارد به استخوان برسد، ناگزیر باید برای نجات زندگی و انسانیت به پا خاست. از همین سبب از مدافعین راستین افغانستان حمایت می‌کنم.

من به شماره‌ی تماس این خواهر قهرمان نیاز دارم. وظیفه‌ی خود می‌دانم تا از فداکاری‌هایش تشکر و قدردانی کنم، و برای تقدیر از روحیه‌ی شکست ناپذیری‌اش، برایش پیام بگذارم. محبت کنید و شماره‌ی ایشان را در کامنت نگذارید! شماره را یا در مسینجر و انباکس فیس‌بوک برایم بفرستید، و یا به این نشانی برایم ایمیل کنید:

فرهاد دریا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا