• انتشار: 30 سپتامبر 2015
  • ساعت: 16:47
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3069
پرینت
شبکه‌ی فعالان جوان برای اصلاح و تغییر:

سقوط کندز توجیه پذیر نیست؛ مسوولان باید محاکمه شوند!

شبکه‌ی فعالان جوان برای اصلاح و تغییر معتقد است که سقوط کندز بدست طالبان از قبل طرح ریزی شده و در عین حال از درون شهر به دست طالبان افتاده است؛ نه اینکه با حمله‌ی تهاجمی دشمن سدهای نیروهای امنیتی شکسته شده باشد.

آنان می گویند، این نشان می‌دهد که نهادهای امنیتی و استخباراتی محلی این ولایت یا غفلت وظیفه ای نموده و یا اینکه با تروریستان همکاری مستقیم نموده اند که در هر دو صورت خیانت به نظام و مردم پنداشته می شود و باید محاکمه و مجازات شوند.

به باور شبکه‌ی فعالان جوان برای اصلاح و تغییر، ولایت کندز از ماه‌ها قبل تحت تهدید شدید امنیتی تروریستان مورد حمایت استخبارات منطقه و دنیا قرار داشت و حکومت از آن آگاه بود.

این شبکه‌ی هشدار می‌هد که اگر رئیس جمهور و رئیس اجرئیه، غافل از فعالیت‌های ستون پنجمی‌‌های درون حکومت، همچنان مصروف تقسیم چوکی و زد و بندهای خصمانه‌ی درون حکومتی باشند، انتظار سقوط بزرگ شهرها و ولایت‌های دیگر را نیز باید داشت و این زمانی است که مردم خود دست به اقدامات خواهند زد.

گفتنی است که در پیوند سقوط شهر کندز، مجلس نمایندگان مقام ها رده اول نهادهای امنیتی را جهت استجواب به مجلس فرا خوانده بود.

رحمت الله نبیل، ضمن عذر خواهی از مردم و نمایندگان مجلس گفت که در داخل نظام دست های وجود دارد که باعث سقوط شهر کندز شده است.

وی از دولت خواست که باید این افراد محاکمه شوند.

دست های پنهانی علیه دولت یا ستون پنجم اصطلاحی است که اخیرا وارد کارزار سیاست کشور شده است این افراد به صورت پنهانی از طالبان حمایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.