• انتشار: 28 ژانویه 2020
  • ساعت: 17:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41237
پرینت

سقوط هواپیمای امریکایی در غزنی چهار کشته و دو مفقود داشته است

سخنگوی طالبان از شمارش ۶ جسد در منطقه سقوط هواپیمای آمریکایی توسط پیکارگران طالبان خبر داد و افزود، ممکن است تعداد اجساد بیشتر باشد.

“خالد وردک”، قومندان پلیس ولایت غزنی گفت:« طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم، چهار جسد و دو مفقود، در سقوط هواپیمای آمریکایی در منطقه تحت کنترل طالبان به جا مانده است.

وردک در گفت وگو با خبرگزاری رویترز افزود: نیروهای امنیتی پس از دریافت خبر سقوط هواپیمای آمریکایی در شهرستان “ده یک” غزنی بلافاصله عازم منطقه شدند اما، با حمله طالبان مواجه شدند. متعاقب این حمله، به این نیروهای امنیتی دستور عقب نشینی داده شد و عملیات نیروی هوایی جای فعالیت نیروهای امنیتی را گرفت.

“ذبیح الله مجاهد”، سخنگوی طالبان، گفت، نیروهای افغان تحت پشتیبانی ارتش آمریکا تلاش کردند منطقه ای را که هواپیما در آن سقوط کرده بود، تصرف کنند و با پیکارگران طالبان درگیر شدند.

مجاهد به رویترز گفت، حمله نیروهای افغان دفع شد اما، طالبان اجازه می دهد تیم نجات برای پس گرفتن اجساد وارد این منطقه شود.

وی همچنین از شمارش ۶ جسد در منطقه سقوط هواپیمای آمریکایی توسط پیکارگران طالبان خبر داد و افزود، ممکن است تعداد اجساد بیشتر باشد. 

مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند، این هواپیما موقع سقوط کمتر از ۵ سرنشین داشت.

یک مقام آمریکایی نیز خاطر نشان کرد، اطلاعات اولیه حاکی از حضور دو نفر در این هواپیماست.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا به رویترز گفت، در تحقیقات اولیه نقص و خطای مکانیکی علت سقوط هواپیما اعلام شد.

هواپیمای نظامی آمریکایی E-۱۱A دوشنبه در منطقه ده یک استان غزنی افغانستان سقوط کرد و طالبان مسوولیت سرنگونی آن را به عهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.