• انتشار: 10 نوامبر 2020
  • ساعت: 16:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 50575
پرینت

سفیر چاپان در کابل: بیماری پولیو به زودی در افغانستان ریشه کن می شود

شارژدافر سفارت جاپان در کابل، گفت افغانستان در آینده‌ی نزدیک به یک کشور بدون بیماری پولیو تبدیل خواهد شد.

سفارت جاپان در کابل، اعلام کرد مبلغ ۹۴۰ میلیون ین جاپانی (حدود ۹ میلیون دالر امریکایی) را به منظور رسیدگی به نیازهای فوری کودکان و زنان افغان کمک می‌کند.

سفارت جاپان و اداره‌ی یونیسف در کابل، روز سه‌شنبه (۲۰ عقرب)، در اعلامیه‌ی مشترکی گفتند توافق‌نامه‌ی این کمک، با حضور احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت افغانستان، امضا شده است.

شارژدافر سفارت جاپان در کابل، گفت افغانستان در آینده‌ی نزدیک به یک کشور بدون بیماری پولیو تبدیل خواهد شد.

نماینده‌ی موقت یونیسف در کابل نیز، تاکید کرد همه‌ساله نیم میلیون کودک، به دلیل مشکلات گوناگون، به برنامه‌ی تطبیق واکسین پولیو در افغانستان دسترسی ندارند.

در اعلامیه آمده اس این پروژه توسط یونیسف و اداره‌ی هماهنگی بین‌المللی جاپان (جایکا) با همکاری وزارت صحت افغانستان، تطبیق خواهد شد.

بر اساس اعلامیه، این کمک، یونیسف را قادر می‌سازد تا برای بیش از ۳٫۱ میلیون زن در سن باروری در افغانستان، واکسین تیتانوس فراهم کند.

در اعلامیه آمده است با عملی شدن این پروژه، قرار است یونیسف بیش از ۱٫۴ میلیون کودک را واکسین و بیش از ۱۰ میلیون کودک زیر پنج سال دیگر را در برابر پولیو محافظت کند.

جاپان بیش از یک دهه است که با افغانستان در بخش‌های مختلف از جمله امنیت، زیرساخت‌ها، زراعت، توسعه‌ی روستایی، ظرفیت‌سازی بشری، معارف و صحت، همکاری‌های بشردوستانه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.